Menu

Po nejasnostech s WhatsAppem: historický messenger ICQ zažívá nečekaný zájem

28.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po nejasnostech s WhatsAppem: historický messenger ICQ zažívá nečekaný zájem

Po nejasnostech s WhatsAppem: historický messenger ICQ zažívá nečekaný zájem | foto: ICQ.com

V souvislosti se změnou podmínek, kterou nedávno zveřejnil WhatsApp, mnoho uživatelů sahá po alternativách, jakými jsou Signal nebo Threema. Události kolem WhatsAppu mají i další neočekávaný účinek: messenger ICQ, který už tak deset let pomalu upadá do zapomnění, zažívá masivní nárůst uživatelů.

Nové podmínnky WhatsAppu pomohly jeho konkurentům. Mnoho alternativ, ke kterým patří například Signal, je nyní na vzestupu. Podle informací Wall Street Journalu může získat zpět své uživatele i někdejší hit mezi messengery.

Jen v Hong Kongu se zvýšil v týdnu od 12. ledna počet stažení aplikace ICQ pro smartphony 35krát. Aplikace, která dosahovala vrcholu své popularity na začátku roku 2010, mohla zaznamenat několikanásobné zvýšení počtu stažení i v jiných regionech.

icq-logo

ICQ New 10.0 Build 40117

CHIP hodnotí Dobrý

Skutečná verze ke stažení v nové podobě: s ICQ New přichází známý messenger ve zcela přepracované verzi.

Stáhněte si
icq-logo

ICQ – Free videocalls and chat

CHIP hodnotí Dobrý

Vyzkoušejte si komunikační hit z doby před deseti lety v podobě aplikace pro Android.

Stáhněte si

 

ICQ: proč byl messenger tolik oblíbený

icqnew

ICQ New v novém střihu je k dispozici pro obě hlavní mobilní platformy: Android a iOS. | Zdroj: ICQ/Google Play

Velký rozmach ICQ v době před WhatsAppem a podobnými aplikacemi probíhal především díky jeho desktopové aplikaci. Před více než deseti lety nebyly smartphony a aplikace messengerů tak všudypřítomné jako dnes a digitální komunikace probíhala především prostřednictvím chatů a e-mailů na desktopových počítačích. Možnost komunikace v reálném čase prostřednictvím samostatného programu učinilo z ICQ hit, který se vyrovnal nástupu iPhonu a podobných zařízení.

Známá a svého času velmi oblíbená aplikace ICQ je s přízviskem New už nějakou dobu k dispozici ve zcela novém vzhledu, včetně přepracovaného designu a moderního loga.

Ve své nabídce má spoustu zajímavých funkcí, které nenabízejí ani konkurenční messengery. Patří mezi ně například převod hlasových zpráv na text, s čím začíná WhatsApp experimentovat teprve nyní. Nebo Smart Replies, chytré odpovědi, které fungují podobně jako návrhy slov u mobilní klávesnice s nápovědou. ICQ New může nabídnout i videohovory a skupinové hovory.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.