Menu

Po ostré kritice: Apple ustupuje v případě oprav iPhonů

11.11.2021 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po ostré kritice: Apple ustupuje v případě oprav iPhonů

Po ostré kritice: Apple ustupuje v případě oprav iPhonů | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

Poté, co mnozí uživatelé kritizovali Apple za přísnější pravidla pro opravy iPhonů, mění výrobce svoji pozici. Firma zřejmě plánuje umožnit výměnu displejů i v externích servisech, a to bez ztráty jiných funkcí.

Apple musel v posledních dnech snášet hodně kritiky. Někteří uživatelé byli rozladěni přísnějšími předpisy pro opravy nových modelů iPhonů 13.

Šetření serveru iFixit.com začátkem listopadu odhalilo, že Apple při montáži displeje integruje speciální mikrokontrolér. Server o tom píše ve svém příspěvku "Apple’s New Screen Repair Trap Could Change the Repair Industry Forever" a uvádí, že čip si vynutí porovnání sériových čísel displeje se smartphonem. Podle iFixit.com je ale poté speciální oprava poškozené obrazovky možná pouze pomocí softwarové sady Apple Services Toolkit 2. Její pomocí lze aktivovat synchronizaci sériových čísel telefonu a obrazovky, což mimo jiné Applu umožňuje každou opravu schválit či zamítnout.

Jak dále uvádějí technici, má to vážné důsledky pro případné možnosti oprav displeje. Pokud vám odpovídající softwarová sada chybí, případnou výměnou obrazovky už nejde znovu použít funkci Face ID a zařízení o ni přichází.

Apple pravděpodobně v této věci ustoupí

applebacks

iPhone 13: Apple nyní chce opravy nových modelů smartphonů opět zjednodušit. | Zdroj: Kilian Seiler/Unsplash

Experti se shodli v závěru, že nutností použít speciální synchronizační software Apple ztěžuje možnosti oprav v externích servisech. Teoreticky to možné je, ale pouze pokud servis disponuje potřebnými nástroji.

Server The Verge ale ve svém příspěvku "Apple backs off of breaking Face ID after DIY iPhone 13 screen replacements" píše, že Apple nyní chce výměnu displeje opět zjednodušit. Za tímto účelem má být uvolněna aktualizace softwaru, která zachová funkci Face ID i po opravě v externích servisech.

Majitelé iPhonu 13 by tak už nemuseli být závislí pouze na službách samotného Applu. Zatím ale není jasné, kdy výrobce zmiňovanou aktualizaci uživatelům poskytne.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení