Menu
CHIP Speedtest

Po WhatsAppu následují i další: také Instagram a Facebook Messenger budou mít brzy novou funkci mazání

16.11.2020 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po WhatsAppu následují i další: také Instagram a Facebook Messenger budou mít brzy novou funkci mazání

Po WhatsAppu následují i další: také Instagram a Facebook Messenger budou mít brzy novou funkci mazání | foto: Foter.com/mkhmarketing

WhatsApp nedávno představil novou funkci, která uživatelům umožňuje nastavit automatické smazání zaslaných zpráv po týdnu. Podle nejnovějších informací bude podobná funkce brzy k dispozici i pro Instagram a Facebook.

Po WhatsAppu nyní oznamuje funkci automatického mazání zpráv i Facebook, a to pro služby Instagram a Facebook messenger. Pokud je aktivován "Vanish Mode", všechny zveřejněné zprávy i obsah se v okamžiku opuštění příslušného chatu skryjí.

Podle zveřejněných informací funguje režim Vanish pouze s vašimi vlastními kontakty, a to pouze v případě, kdy je mají zapnuté obě strany komunikace. Pokud uživatel či uživatelka, se kterými komunikujete v chatu, pořídí v aktivním režimu automatického mazání snímek obrazovky, měl by odesilatel obdržet oznámení.

Facebook a Instagram: uvolňování režimu "Vanish Mode" už by mělo být zahájeno brzy

socnetsautohide1

Na WhatsAppu jsou kontakty s časově omezenými zprávami označeny malým symbolem hodin. Podobná funkce bude brzy následovat i pro Instagram a Facebook. | Zdroj: Facebook

I když je nová funkce v USA už k dispozici, většina uživatelů Instagramu a Facebook Messengeru musí být stále trpělivá. Poskytovatel služeb výslovně doporučuje, aby byl "Vanish mode" zaváděn pomalu.

Oproti tomu WhatsApp má pro uvolňování služby jasně daný časový plán. Jeho uživatelé by měli být schopni používat funkci automaticky mizících zpráv ještě v průběhu listopadu. Tato funkce se zavádí postupně a někteří uživatelé k ní už mohou mít přístup nyní.

Jiní poskytovatelé byli ve svých službách chatů a messengerů mnohem rychlejší, než Facebook. Jak dlouho má být odeslaná zpráva v konverzaci k dispozici před svým automatickým zmizením bylo možné nastavit v prostředích Signalu, Ginlo, Wire nebo Telegramu už dříve.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.