Menu

Počítačová výstava pro školy

23.06.2010 08:26 | Redakce Chip + Přidat komentář
Počítačová výstava pro školy

Počítačová výstava pro školy | foto: CHIP

Občanské sdružení Muzeum počítačů o.s. s podporou společnosti Intel slavnostně otevřela výstavu nazvanou „Počítačová výstava pro školy“. Přibližuje svět počítačů v celé jeho šířce a nezapomíná ani na čas, takže se návštěvník může seznámit s technikou od let padesátých až do dnešních dnů.

V muzeu jsou k vidění zástupci sálových počítačů, minipočítačů, ale také mikropočítačů, serverů či notebooků, včetně jejich nejdůležitějších součástí – mikroprocesorů. Výstava se však zaobírá nejen počítači; obsahuje také periferie od klávesnic a myší až po skenery a tiskárny.
Cílovou skupinou výstavy jsou především studenti škol bez ohledu na jejich zaměření či stupeň. Potřeby škol jsou poněkud specifické, protože potřebují přinášet ucelený obraz o světě výpočetní techniky. Vyžaduje ukázat standardní modely, ale i výjimky, všechny principy popisované v učebnicích apod.
Výstava také není statická, některé modely je možné vidět i v provozu. Expozice je komentována průvodcem, který návštěvníky doprovází po celou dobu. Podle zaměření studentů se komentář přiměřeně upravuje po konzultaci s vyučujícími ze školy, z níž studenti pocházejí.
Muzeum počítačů o.s. patří mezi relativně nové muzeální instituce. Počátek sbírky Muzea počítačů se datuje k roku 1990. V současné době se počet exponátů blíží deseti tisícům, jejich celková hmotnost deseti tunám. Šíře záběru muzea zabírá výpočetní techniku v širším slova smyslu. Velkým lákadlem je například originální počítač IBM PC AT včetně monochromatického IBM monitoru. Neméně zajímavá je i možnost spatřit vůbec první mikroprocesor na světě – Intel 4004 z roku 1971.
Partnerem výstavy je Střední škola aplikované kybernetiky a společnost Intel. Intel ale netrvá na tom, aby se vystavovaly pouze produkty této společnosti. Zájemci ze stran škol či jiných organizovaných skupin se mohou registrovat u Patrika Veselíka (ředitele Muzea počítačů) na e-mailu pveselik@muzeumpocitacu.cz, a to včetně tématu přednášky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení