Menu

Podvodné e-maily lapají důvěřivce

02.07.2012 05:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Podvodné e-maily lapají důvěřivce

Podvodné e-maily lapají důvěřivce | foto: CHIP

Španělský fotbalový tým včera obhájil titul Mistrů Evropy, UEFA Euro 2012 však kromě sportovních fanoušků zaujalo také světové spammery.

Tým Symantec Security Response zaznamenal řadu podvodných e-mailů, které obsahovaly PDF soubor UEFA.pdf. Typická podvodná zpráva přitom příjemci sdělovala, že vyhrál v loterii organizace UEFA k Euro 2012. Ve zbylé části zprávy spammeři příjemci detailně vysvětlovali, jak se dostali k jeho e-mailové adrese a jak se mu mezi enormním množstvím účastníků podařilo zvítězit.

 

 

Příjemci jsou vyzváni k zaslání vítězného identifikačního čísla, které získají vyplněním on-line formuláře na falešné stránce UEFA Euro 2012. Ve formuláři musí vyplnit osobní detaily, jako jsou jméno, adresa, věk, povolání a telefonní číslo. Zpráva obsahuje pasáž, ve které je uvedeno, že e-mailové adresy jsou získány od renomovaných společností, které reprezentují značky z jejich oboru (jména společnosti jsou úmyslně rozmazaná).

Při sdílení svých osobních údajů proto buďte maximálně obezřetní. V nejbližším horizontu lze přitom očekávat, že si útočníci vezmou na paškál také další z vrcholných sportovní akcí, a totiž s napětím očekávané Olympijské hry v Londýně 2012, které startují již 26. července.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení