Menu
CHIP Speedtest

Pomalé vyhledávání ve Windows? Nový nástroj Microsoftu problém řeší

14.01.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pomalé vyhledávání ve Windows? Nový nástroj Microsoftu problém řeší

Pokud vyhledávání ve Windows 10 nefunguje tak jak má, může to mít několik příčin. Pomocí bezplatného nástroje od Microsoftu si můžete funkci vyhledávání prověřit a optimalizovat.

Indexace vyhledávání integrovaná ve Windows 10 zajišťuje, že uživatelé mohou odpovídající funkcí najít požadované soubory a adresáře. Nefunguje to ale vždy dokonale, často na výsledky vyhledávání čekáme poměrně dlouhou dobu. Někdy hledaný soubor není nalezen a proces "SearchIndexer.exe" také značně zatěžuje procesor.

Aby vyhledávání ve Windows 10 fungovalo lépe, Microsoft nyní zveřejnil bezplatný nástroj Indexer Diagnostics. Díky němu mohou uživatelé sami identifikovat a opravit existující problémy.

indexerdiagnostics-logo
Indexer Diagnostics    
Aplikace od Microsoftu Indexer Diagnostics vám pomůže optimalizovat funkci vyhledávání ve Windows 10.

 

 

Indexer Diagnostics: optimalizujte vyhledávací funkci ve Windows

indexerdiagnostics1

Program Indexer Diagnostics pomáhá řešit problémy s vyhledáváním pod Windows 10 a měl by se stát jejich standardní součástí.

Po spuštění aplikace najdete v levé části okna nabídku. Zde se nachází celá řada nástrojů pro prověření indexu vyhledávání. Pokud máte problémy najít konkrétní soubor a přitom jste si jistí, že ho někde máte uložený, řešení můžete najít právě prostřednictvím nástrojů v menu.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení