Menu

Pozor na podvodné e-maily

25.09.2019 11:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Pozor na podvodné e-maily

Pozor na podvodné e-maily | foto: CHIP

Česká spořitelna upozornila na novou podobu podvodného e-mailu. Jeho cílem je vylákat z uživatelů přístupové údaje.

Pokud dostanete e-mail, který se tváří, že je od České spořitelny a informuje vás o tom, že jste se pokoušeli přihlásit příliš mnohokrát a máte si přístup obnovit, jedná se o podvodný e-mail, konkrétně o tzv. phishing.

Obdobné podvodné e-maily dostávají také klienti ostatních bank. Zpráva vzbuzuje dojem, že byla zaslána bankou a požaduje po klientovi přihlášení do internetového bankovnictví. Zpráva je ovšem podvodná a uživatele přesměruje na webovu stránku podvodníků, kde z něj vylákají přihlašovací údaje. Česká spořitelna proto důrazně varuje před jakoukoliv reakcí na tento e-mail.

15693347605791569331575237

Věnujte zvýšenou pozornost e-mailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. V případě jakýchkoliv pochybností můžete zavolat na bezplatné telefonní číslo 800 207 207, nebo napsat na adresu phishing@csas.cz.

Základní bezpečnostní zásada pak zní: nikdy nikomu nesdělujte své bezpečnostní údaje, banka je po svých klientech nikdy nevyžaduje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení