Menu

Praktická inovace Androidu: tato funkce odstraňuje jeden z nejotravnějších problémů chytrých telefonů

23.11.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Praktická inovace Androidu: tato funkce odstraňuje jeden z nejotravnějších problémů chytrých telefonů

Praktická inovace Androidu: tato funkce odstraňuje jeden z nejotravnějších problémů chytrých telefonů | foto: geralt/Pixabay

S uvedením Androidu 12 Google představuje novou šikovnou funkci. Ocení ji zejména uživatelé, kteří si rádi čtou v posteli nebo na gauči vleže.

Mnoho majitelů chytrých telefonů se s touto situací setkává často: ráno ležíte v posteli a čtete si článek nebo knihu na mobilním telefonu. Při sebemenším špatném pohybu se obrazovka otočí a text se najednou zobrazí na šířku, protože se aktivuje automatické otáčení obrazovky.

To ale nyní Google v systému Android 12 mění. Server Cnet zjistil, že uživatelé budou moci aktivovat funkci, která rozpozná polohu obličeje uživatele. Píše o tom ve svém příspěvku "This new Android 12 feature will make people who read in bed very happy". Díky tomu by obrazovka měla zůstat ve stejném formátu, i když se se smartphonem otočí.

Android 12: aktivace silné funkce pro display

facedetectioinautorotate

Android 12: nová funkce je praktická pro všechny, kdo rádi čtou na smartphonu vleže. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Funkce prozatím není dostupná pro všechny smartphony s Androidem 12. Dá se nastavit na mobilech Google Pixel.

Nejprve otevřete nastavení smartphonu a sjeďte dolů na Zobrazení. Zde najdete položku "Automatické natočení obrazovky/Auto-rotate screen" a klepněte na ni.

V této podnabídce najdete možnost úplného vypnutí automatické rotace, a také nový přepínač pro zapnutí detekce obličeje. Ujistěte se, že jsou oba přepínače zapnuté.

Nyní by měl telefon stále automaticky upravit zobrazení, když jej otočíte ze svislé do vodorovné polohy. Ale pokud se telefon natočí, protože si lehnete na bok, měl by to rozpoznat a udržovat pro vás stále stejný formát zobrazení, aniž by se obrazovka automaticky otáčela. Tvář totiž zůstane vzhledem k obrazovce ve stále stejné poloze.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  šmírování

  co všechno Google ještě sleduje na našich telefonech krom polohy obličeje????

  Reagovat na komentář

  K čemu

  To jsou věci které nejsou tolik podstatně. Spíš mne trápí špatně propojení přes Bluetooth s chytrým hodinkami Garmin Pro Solar

  Reagovat na komentář

  Přitom stačí jen vypnout rotaci a to umí i starší Androidy. Zato po „modernizaci“ se musí přepnout věci dvě. V Googlu buď mají smysl pro humor nebo jsou to pitomci.

  Reagovat na komentář

  Nesmysl

  Nesmysl. Taková vlastnost mne vůbec netrápí. Daleko větší problém jsou čím dál otravnejsi pseudo-ochrany, které silné omezují pouzivani

  Reagovat na komentář

  Nejotravnější?

  Vždyť vypnou rotaci je záležitost vteřiny a osobně to potřebuji tak jednou za měsíc. Čím míň sledování, tím líp…

  Reagovat na komentář

  Hm...

  Takže mobil mě bude pořád snímat. To je přesně to, po čem toužím. :-/
  P.S. Překlápění mi vyhovuje. Když se chci na obrázek kouknout na šířku. Že by se mi překlápěl obraz jinak, než chci, se mi nestalo. Asi umím ten telefon držet rovně.

  Reagovat na komentář

  :D

  To uz mel galaxy s4. A ted to mam tak, ze kdyz otocim telefon tak displej se neotoci, ale objevi se mala ikonka v rohu, ze telefon rozeznal, ze je na sirku, tak staci kliknout na ikonku a telefon se otoci.

  Reagovat na komentář

  Automatické otáčení

  Na Huawei nova 3 to mám už skoro 4 roky

  Reagovat na komentář

  Automatické otáčení

  Vzdy mám automatické otáčení zablokované. A když ho náhodou potřebuju, aktivuju si ho dočasně

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení