Menu

Přejděte na vyšší rychlost

20.06.2016 14:58 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přejděte na vyšší rychlost

Přejděte na vyšší rychlost | foto: CHIP

Standard bezdrátových sítí 802.11ac řeší mnoho problémů, se kterými se uživatelé Wi-Fi museli doposud potýkat. Wi-Fi routery dokážou na krátkou vzdálenost přenášet data rychlostí stovek Mb/s a mají lepší pokrytí. Podívejte se na náš srovnávací test.

Wi-Fi routery standardu 802.11ac se svou rychlostí blíží propustnosti gigabitového Ethernetu. I na delší vzdálenosti a při průchodu překážkami je standard AC spolehlivější než předchozí standardy. Proto také všechny nejvýkonnější routery, které prošly naší testovací laboratoří, standard 802.11ac podporují. Ani to však nezaručí, že všechny AC routery na trhu poskytují za všech podmínek skutečně výrazně vyšší výkon. Velké rozdíly jsou také v jejich vybavení, možnostech nastavení a celkové ovladatelnosti. My jsme otestovali celkem 44 Wi-Fi routek a výsledky našich testů najdete v přehledné tabulce. Ceny začínají už zhruba na 1000 Kč, takže není proč váhat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení