Menu

Překvapení u Sony: na PlayStation 6 už se pracuje, PlayStation 5 Pro možná vůbec nepřijde

13.03.2023 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Překvapení u Sony: na PlayStation 6 už se pracuje, PlayStation 5 Pro možná vůbec nepřijde

Překvapení u Sony: na PlayStation 6 už se pracuje, PlayStation 5 Pro možná vůbec nepřijde | foto: Nik / Unsplash

Sony aktuálně nabízí již několikátou revizi své herní konzole PlayStation 5, ačkoliv stále bez větších změn. Nahlas se hovoří o subgeneraci PlayStation 5 Pro a také o zcela nové generaci PlayStation 6. Jak je na tom práce na nových konzolích?

Japonský výrobce podle několika úniků již začal pracovat na příští generaci PlayStation 6. Ta by se dle standardní 7leté pauzy mezi generacemi (platí to již od první generace) měla objevit v roce 2027.

PlayStation 6 už má designéra

Nyní se dozvídáme, že by na ní měl pracovat stejný designér, který se podílel již na PlayStationu 4. Řeč je o architektu konzolí Marku Cernym, který pracoval i pro Atari nebo Segu. Jde o prvního Američana, který navrhuje design herních konzolí Sony PlayStation.

Více informací o PlayStationu 6 v tuto chvíli nemáme. Těžko i odhadovat, jaký designový jazyk Mark Cerny zvolí, protože i PlayStation 4 a 5 jsou designově zcela odlišné. Do roku 2027 je ještě dlouhá doba a spekuluje se o tom, že Sony chystá subgenerační obměnu (verze Pro a Slim) i pro PlayStation 5.

 

| Zdroj: RedGamingTech / YouTube

PlayStation 5 Slim a PlayStation 5 Pro

Velmi hlasitě se hovořilo o PlayStation 5 Slim, jakožto hubenější a tradičně menší variantě PlayStation 5, která se lépe vejde do skromnější domácnosti. Tato varianta nejspíše dorazí během příštího roku – s tím, že více informací můžeme sledovat již v průběhu letošního roku.

Největší očekávání však panují kolem PlayStation 5 Pro, vylepšené verzi stávající konzole. Hovoří se o nárůstu výkonu (i vzhledem k virtuální realitě PlayStation VR2) a také podpoře 8K výstupu.

Dle posledních spekulací však možná žádná konzole PlayStation 5 Pro nedorazí. Youtuber RedGamingTech uvedl, že práce na PlayStationu 5 Pro možná bude zastavena a konzole nepřijde. Důvod uvádí vcelku pochopitelný, tedy obecné zdražování, s tím spojené šetření firemních prostředků a krácení budgetů. 

Co myslíte vy, vyplatilo by se Sony uvést konzoli PlayStation 5 Pro, anebo bude lepší přinést rovnou PlayStation 6?

Zdroj: RedGamingTech / YouTube, Gizmochina

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení