Menu

Překvapivé rozhodnutí od Googlu: Android TV přejmenuje na Google TV

07.05.2020 08:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překvapivé rozhodnutí od Googlu: Android TV přejmenuje na Google TV

Překvapivé rozhodnutí od Googlu: Android TV přejmenuje na Google TV | foto: CHIP

Novinka přichází v souvislosti s Android TV, kterou Google pravděpodobně chce přejmenovat na Google TV. Kdy k rebrandingu dojde ale stále zůstává otevřené.

S Androidem TV jako operačním systémem se setkáte nejen na Nvidia Shield TV (2019), ale také například u různých chytrých televizorů Sony. Kromě toho by Android TV měl být nasazen také jako operační systém pro příští generaci Chromecastu Ultra, o kterém už bylo zveřejněno několik informačních úniků. Možná bychom se tedy v souvislosti s uvedením nového hardwaru mohli dočkat i změny strategie v oblasti operačního systému pro přehrávače médií a chytré televizory.

Google přejmenuje Android TV

googletv1

Sice to ještě nebylo oficiálně potvrzeno, ale Google pravděpodobně přejmenuje Android TV na Google TV. Cítí, že značka Android je zákazníky vnímána především v souvislosti se smartphony a tablety.

Aktuálně tedy prosakují informace, že operační systém Android TV bude brzy přejmenován a oficiálně se stane Google TV. Nebylo by to ani tak velké překvapení. Doposud sice docházelo k dlouhodobé expanzi značky Android, nicméně trend posledních měsíců je spíš opačný. Například Android Wear byl přejmenován na Wear OS a funkce Android Pay pro mobilní platby byla přejmenována na Google Pay. Dalším příkladem jsou Android Messages, které se jednoduše nově nazývají Messages.

Je tedy logické, že Google chce přejmenovat i Android TV a změnit jeho obchodní a marketingovou strategii. Evidentně jej chce více přimknout ke značce Google než Android, která u zákazníků a uživatelů vyvolává asociace především v souvislosti se smartphony a tablety. Co se týče funkcionality, tak té by se změny neměly nikterak dotknout, zpočátku jde jen o přejmenování.

Kdy ke změně značky dojde je stále otevřené, oficiální termín není doposud známý. Podle našeho názoru ten správný čas přijde v okamžiku uvedení nové generace mutlimediálního streamovacího zařízení Chromecast Ultra. Google však v tuto chvíli celou věc nijak nekomentuje.

Mohlo by vás také zajímat: Google Chromecast Ultra – nová verze streamovacího zařízení zaklekla do startovní pozice

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení