Menu

Překvapivý krok od Apple: hesla pro iCloud migrují do Windows

29.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překvapivý krok od Apple: hesla pro iCloud migrují do Windows

Překvapivý krok od Apple: hesla pro iCloud migrují do Windows | foto: wuestenigel/Foter.com

Apple překvapivě aktualizoval aplikaci iCloud pro Windows 10 a umožní použít hesla i ve Windows. Do budoucna tedy půjde přenést hesla pro iCloud z iPhonu, iPadu nebo počítače Mac i na PC s Windows. V prvním kroku bude synchronizaci hesel podporovat rozšíření pro Chrome. Má to ale háček – zatím není k dispozici.

Apple v úterý uvolnil novou verzi aplikace iCloud pro Windows 10, která podle detailů v poznámkách k vydání obsahuje podporu pro správu hesel iCloudu v rozšíření pro Chrome. Po otevření aplikace se také objeví nová volba pro synchronizaci hesel. To by mělo umožnit uložení a správu hesel i v prostředí Windows. To je věc, kterou si uživatelé přáli už delší dobu. Je tu stále ale drobný problém: rozšíření pro Chrome doposud není k dispozici.

Aby integrace hesel do prohlížeče fungovala, je zpřístupnění rozšíření pro Chrome nezbytné. K přihlášení bude také nezbytná dvoufaktorová autentizace, kterou bude potřeba v účtu aktivovat. To je dobré i z toho důvodu, že uživatelé budou velmi pravděpodobně synchronizovat všechna svá hesla. Doplněk pro Firefox ještě oznámen nebyl, ale měl by následovat co nejdříve.

Stáhněte si: iCloud pro Windows

icloud-logo

iCloud pro Windows 10

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace umožňuje přístup k fotkám, videím, e-mailům, kalendářům a dalším informacím, uloženým na cloudovém úložišti iCloud i z prostředí PC s Windows.

Stáhněte si

 

Hesla pro iCloud v systému Windows: bude vyžadován iPhone/iPad se systémem iOS 14

icloudwindows

Nová verze iCloudu pro Windows obsahuje i podporu přenosu a synchronizace hesel v prostředí Windows. Potřebné rozšíření pro Chrome ale doposud není k dispozici. | Zdroj: Support.apple.com

Doufejme, že rozšíření pro Chrome už bude brzy k dispozici. Synchronizace iCloud hesel ve Windows by uživatelům, kteří je používají na iPhonech, iPadech nebo počítačích Mac, velmi usnadnila přístup ke službě a její využívání. Zatím to vypadá, že Apple uvolnil aktualizaci aplikace poněkud předčasně.

Každopádně jde od Apple o dobrý počin. Můžeme to považovat za první krok k plnohodnotnému správci hesel od Applu? Nakonec by snad hesla uložená na iPhonu nebo iPadu měla být dostupná i ve Windows 10, i když jako první krok to půjde v Google Chrome.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení