Menu

Přenos konfigurace kancelářského balíku Office 2010

20.09.2016 06:00 | Karel Kovar + Přidat komentář
Přenos konfigurace kancelářského balíku Office 2010

Přenos konfigurace kancelářského balíku Office 2010 | foto: CHIP

Novější verze kancelářského balíku Microsoft Office (od verze 2010) nabízí kromě nových verzí i možnost nastavení individuálního přizpůsobení celé řady nastavení a funkcí – například i pásu karet. 

Šikovné také je, že je možné tuto individuální konfiguraci přenést i na jiné počítače a zazálohovat. A provést to lze poměrně snadno – všechna individuální přizpůsobení pásu karet totiž můžete jednoduše exportovat do souboru.

V Office 2010 se tak děje odděleně pro každou aplikaci Office. Proto otevřete například ve Wordu příkaz »Soubor | Možnosti« a vlevo zvolte kategorii »Přizpůsobit pás karet«. Nyní vpravo dole klikněte na tlačítko »Import/Export« a pak na »Exportovat veškeré vlastní nastavení«. Poté přejděte na požadovanou složku a navržený název souboru s koncovkou „.exportedUI“ ponechte beze změny. Následné kliknutí na »Uložit« zapíše upravenou konfiguraci do speciálního XML souboru, který se zavádí při každém spuštění. Postup zopakujte analogicky také v ostatních programech sady Microsoft Office – například Excelu nebo PowerPointu.

Na témže místě můžete příkazem »Importovat soubor vlastního nastavení« vlastní konfiguraci například po reinstalaci znovu nahrát nebo přenést do jiného počítače. Za tím účelem je třeba otevřít příslušný soubor typu »exportedUI« a bezpečnostní dotaz na přepsání nabídek potvrdit kliknutím na tlačítko »Ano«. Varování: Uvědomte si, že v této záloze nejsou obsažena vlastní makra. Ty bohužel musíte zálohovat a přenášet odděleně. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení