Menu

Při problémech s Office a dalšími programy: nástroj od Microsoftu jako poslední záchranné opatření

23.10.2020 16:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Při problémech s Office a dalšími programy: nástroj od Microsoftu jako poslední záchranné opatření

Při problémech s Office a dalšími programy: nástroj od Microsoftu jako poslední záchranné opatření | foto: Foter.com

Problémy s programy Microsoftu jsou vcelku na denním pořádku. Koneckonců Windows, Office, Teams a další z jeho rodiny jsou velmi rozšířené. Ve zvlášť složitých případech by mohl pomoci nástroj Microsoft Support and Recovery Assistant, SaRA.

Windows a Office jsou na většině PC základními pracovními nástroji a v dnešní době se k nim přidávají ještě Teams a Skype. Jelikož se uživatelé musejí na programy Microsoftu spoléhat ve své každodenní praxi, mohou být problémy s nimi o to více otravnější. Pro obzvlášť složité výzvy Microsoft nabízí praktického pomocníka v podobě Support and Recovery Assistenta. Zabývá se různými problémy s Office, Outlookem, OneDrive, Teams, Skype a dalšími programy koncernu.

Stáhněte si: Microsoft Support and Recovery Assistant

ms-sara-logo

Microsoft Support and Recovery Assistant (SaRA)

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj Microsoft Support and Recovery Assistant (SaRA) spouští testy ke zjištění příčin chyb a nabízí řešení nalezeného problému. Momentálně zvládne opravit problémy s Office, Microsoft 365 nebo Outlookem.

Stáhněte si

 

Výhody
nástroj pro řešení problémů pro software Microsoftu
silný zvlášť v problematice Office
řeší problémy s aktivacemi Windows
Nevýhody
silně specializovaný

Řešení složitých problémů programů Microsoftu

ms-sara-1

Nástroj SaRA nabízí pomoc s různými programy. Prvním krokem je specifikace, jaký problém chceme řešit. | Zdroj: Microsoft

Malý pomocník neřeší všechny problémy s programy Microsoftu, ale dokáže dobře pomoci v případech, pokud uvíznete v nějakých stavech. Příkladem může být aktivace systému Windows: pokud Windows 10 začnou tvrdit, že nejsou aktivována, lze k řešení problému použít nástroj SaRA.

Další jeho specialitou jsou instalace Office, které například nelze odebrat, různé problémy s Outlookem nebo potíže s přihlášením do Skype.

Jak funguje řešení problémů

Po instalaci nástroj nejprve vyhledá aktualizace a poté zobrazí výběr programů od Microsoftu. Zde uživatelé vyberou software, se kterým jsou problémy. Poté se asistent zeptá na několik dalších věcí, aby se problém co nejvíce specifikoval.

Jakmile je tato fáze připravena, spustí se diagnostický proces, který může v závislosti na typu problému chvíli trvat. Pokud existuje jasné řešení, SaRA jej navrhne a v případě potřeby i okamžitě provede. V ostatních případech nástroj poskytne přehled výsledků diagnostiky a nabídne další pomoc při zúžení problému a sledování jeho řešení.

Stojí za vyzkoušení

Pokud máte s některým programem od Microsoftu problémy, nástroj určitě stojí za vyzkoušení. Není ale všelékem na všechny problémy, nabízí pouze přehled předpokládaných příčin problémů. U Windows pomůže například s komplikacemi aktivací. Pokud se však potýkáte přímo s problémem, pro který SaRA nabízí řešení, dokáže více, než nástroj pro řešení problémů zabudovaný ve Windows. Je dobré mít alespoň v paměti, že existuje něco víc, než pomocník integrovaný v systému. Nástroj SaRA pak lze vyzkoušet v případech poslední pomoci.

mohlo by vás také zajímat: obezřetně u podvržených e-mailů od microsoftu – zprávy mohou obsahovat viry

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení