Menu

Přijímač pro přehrávání hudby a streamových služeb

19.06.2017 11:16 | Milan Loucký + Přidat komentář
Přijímač pro přehrávání hudby a streamových služeb

Přijímač pro přehrávání hudby a streamových služeb | foto: CHIP

Bluetooth audio přijímač od Schneider Electric je určen pro přehrávání hudby z externího přístroje. Zařízení, jako chytrý telefon, tablet, DVD/CD přehrávač nebo PC, může být s přijímačem propojeno buď bezdrátově pomocí rozhraní Bluetooth nebo pomocí audio jack konektoru na přední straně přijímače.

Díky tomuto propojení lze přehrávat audio z různých zdrojů – MP3, internetové rádio, streamované audio služby z internetu (Spotify apod.), ale i ze stávající sbírky CD či DVD audio disků. Ovládání a propojení se zdrojovým zařízením je stejně jednoduché, jako byste propojovali telefon s handsfree zařízením třeba v autě. Výběr skladeb a ovládání hlasitosti a přehrávání probíhá na externím zařízení.

Ozvučení prostoru o velikosti 15 m 2

Kompletní sada je dodávána se dvěma 2,5palcovými reproduktory, které jsou určené pro zabudování do podhledu. Reproduktory mají impedanci 8 ohmů a výkon 2,5 W každý z nich. Jeden reproduktor je navržen pro ozvučení zhruba 15 m2 prostoru a šíření zvuku dále pomáhá montáž do podhledu. Audio přijímač je dodáván ve třech základních barvách Polar, Grafit a Aluminium. Je možnost objednat kompletní sadu složenou z audio přijímače, napájecího zdroje, Zamak rámečku a dvou reproduktorů nebo samostatného modulu s přijímačem a zdrojem, ale bez reproduktorů.

Pokud by někomu nestačily dva reproduktory, lze na audio přijímač zapojit čtyři nebo dokonce osm reproduktorů. Při připojení více reproduktorů je nutné je připojit paralelně a zajistit, aby výsledná impedance každé větve nebyla nižší než 4 ohmy. To znamená, že při připojení osmi reproduktorů je nutné použít reproduktory s impedancí 16 ohmů nebo je zapojit sério-paralelně.

Zvuk v maximální kvalitě na Hi-Fi soupravě

Pro audiofily, kteří si chtějí užít zvuk v maximální kvalitě na své Hi-Fi soupravě má Schneider Electric také řešení. Výstup z Bluetooth audio přijímače je možné vyvést na koncovou reproduktorovou zásuvku Unica (MGU3.487.18) a z této jej propojit s kvalitním Hi-Fi zesilovačem a výkonnou aparaturou. Výhodou Bluetooth audio přijímače je jednoduchost jeho propojení se zdrojem signálu. Můžete pohodlně poslouchat hudbu kdekoliv v domácnosti, a když pořádáte oslavu s přáteli, tak lze jejich hudební nahrávky sdílet pohodlně právě přes Bluetooth. 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení