Menu

Přístup do datové schránky z telefonu iPhone

08.11.2010 15:09 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přístup do datové schránky z telefonu iPhone

Přístup do datové schránky z telefonu iPhone | foto: CHIP

CZ.NIC tento víkend představilo na brněnské konferenci LinuxAlt aplikaci dsgui for iPhone jako jeden z projektů, jejichž cílem je usnadnit komunikaci se státní správou z minoritních operačních systémů.

Na konferenci LinuxAlt byla vůbec ppoprvé představena aplikace pro telefon iPhone umožňující snadnou a okamžitou kontrolu datové schránky z prostředí tohoto telefonu a multiplatformní prohlížeč a editor elektronických formulářů ve formátu ZFO.

„Aplikace dsgui for iPhone umožňuje nastavit na tomto zařízení přístupové údaje pro více datových schránek a následně stahovat a číst příchozí i odchozí datové zprávy. Uživatel se tak může k novým datovým zprávám dostat bezprostředně po doručení, přímo z prostředí svého telefonu,“ uvedl Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC odpovědný za vývoj těchto aplikací.

Informace k instalaci a konfiguraci aplikace na adrese http://labs.nic.cz/datove-schranky/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení