Menu

Pro rychlé a snadné zvýšení výkonu

17.07.2019 08:44 | Milan Loucký + Přidat komentář
Pro rychlé a snadné zvýšení výkonu

Pro rychlé a snadné zvýšení výkonu | foto: CHIP

ADATA Technology uvedla M.2 2280 SATA SSD disk ADATA SU650. Díky použití 3D TLC Flash čipů nabídne kapacity až do 480 GB s přenosovými rychlostmi až 550 MB/s pro čtení a 510 MB/s pro zápis.

Výkonnost a datová integrita jsou zajištěny podporou inteligentního SLC cachingu a opravného kódu Low-density parity-check (LDPC). Vzhledem k velikosti M.2 2280 je SSD disk SU650 ideální jak pro notebooky, tak pro stolní počítače, a to bez těžkopádných kabelů a složité instalace.

Při návrhu SU650 byly použity paměťové čipy 3D NAND Flash, což umožňuje nabídnout efektivnější a spolehlivější disk ve vyšších kapacitách (120 GB, 240 GB a 480 GB). Ať už ho využijete jako systémový disk nebo datové úložiště, jedná se o snadný způsob, jak zrychlit chod počítače. Skvělou volbou je zejména pro uživatele, kteří teprve přecházejí z pevných disků na SSD. Navíc mají 3D NAND Flash obvody výrazně nižší spotřebu, ve srovnání s pevnými disky až o 80 %, což ocení zejména lidé pracující na noteboocích v terénu.

Díky inteligentnímu SLC cachingu mají paměťové čipy NAND Flash vysoký výkon. Také proto dosahuje SU650 rychlostí pro čtení a zápis až 550/510 MB/s, takže nabídne svým majitelům rychlejší start systému, přenos souborů i stahování z internetu. Kromě toho umí díky opravnému kódu LDPC odhalit a také opravit větší množství chyb v datech. Ukazatel střední doba chyb mezi poruchami (mean time between failure, MTBF) dosáhl hodnoty 2 miliony hodin. Pro srovnání, disky s obvody 2D NAND Flash dosahují běžně 1,5 milionu hodin. 

Spolu se zakoupením SSD disku SU 650 získají noví majitelé také programy ADATA SSD Toolbox a ADATA Migration Utility. SSD Toolbox umožňuje monitorovat a spravovat SU650, zobrazovat stav disku, míru opotřebení a informace o životnosti. Migration Utility je obzvlášť užitečné pro všechny, kdo přecházejí z disku HDD na SSD, jelikož rychle a snadno zálohuje a přenese obsah celých disků, a to včetně operačních systémů.

Doporučené koncové ceny:

SU650 120GB: 549Kč,

240GB: 899Kč,

480GB: 1549Kč.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení