Menu

Pro uživatele systému Android: Google Chrome dostává novou funkci vyplňování

11.06.2020 07:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pro uživatele systému Android: Google Chrome dostává novou funkci vyplňování

Pro uživatele systému Android: Google Chrome dostává novou funkci vyplňování | foto: CHIP

Google plánuje přizpůsobit rozhraní automatického vyplňování v prohlížeči Chrome pro Android, které by mělo nabídnout více pohodlí.

Pro mnoho uživatelů se při surfování stala funkce automatického vyplňování velmi užitečnou, až nezbytnou. Automatické doplnění požadovaných údajů je při zadávání dat, například při registraci na webových stránkách nebo vyplňování objednávek při nákupu, praktickou úsporou času.

V Google Chrome pro Android se možnosti automatického dokončení zobrazily v rozbalovací nabídce. Běžnou nepříjemností pro uživatele je v těchto případech skutečnost, že návrhy často zabírají velkou část obrazovky.

Google to chce změnit a pracuje na novém rozhraní automatického doplňování, které by se mělo objevit ve verzi Google Chrome 85, pravděpodobně uvolněné v srpnu 2020. Informuje o tom server 9to5Google.

Praktická novinka: jak bude nové automatické vyplňování vypadat

V nejnovějších verzích prohlížeče Chrome Dev a Chrome Canary pro Android proto Google volí nový vzhled automatického vyplňování. Namísto zobrazování odpovídajících možností v rozbalovací nabídce se návrhy nyní zobrazují v pruhu přímo nad virtuální klávesnicí.

Nová verze uživatelského rozhraní navíc nabízí tři nová tlačítka, která reprezentují různé typy doplňovaného obsahu: symbol klíče, pod kterým lze zobrazit uložená hesla, symbol karty pro volbu způsobu platby a symbol balónu, ukazatele známého pro zadávání adres v prostředí Map Google.

Jak to celé vypadá v prohlížeči, lze vidět na následujícím obrázku. Vlevo je známá verze uživatelského rozhraní s funkcí automatického vyplňování "Autofill". Uprostřed je plánovaný vzhled nového rozhraní. Vpravo je vidět způsob zobrazení, který se otevře, pokud například zvolíte symbol pro vyplnění adresy.

chormeautofill1

Vlevo je vidět stávající zobrazení, uprostřed a vpravo plánované inovace.

mohlo by vás také zajímat: tipy pro android – jak se rychleji orientovat v google play a dojít k potřebnému cíli

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.