Menu

Pro všechny uživatele Androidu: Google rozšíří Obchod Play o zajímavou funkci

02.04.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pro všechny uživatele Androidu: Google rozšíří Obchod Play o zajímavou funkci

Pro všechny uživatele Androidu: Google rozšíří Obchod Play o zajímavou funkci | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Google oznámil zajímavou novinku pro svou stahovací platformu Google Play. Díky »App install optimization« by měla být instalace aplikací mnohem rychlejší. Zároveň by se také měla snížit doba stahování a spotřeba zdrojů. Google k tomu chce využívat sledování chování uživatelů.

Společnost Google informovala o zajímavé novince pro Obchod Play, která by v konečném důsledku mohla být přínosem pro všechny uživatele Androidu. »App install optimization«, jak se tato nová funkce nazývá, by měla umět rozpoznat, které části aplikace se po její instalaci používají jako první. Google nechce spoléhat pouze na sledování chování vybraných uživatelů, ale jako základ pro optimalizaci chce využít pokud možno co největší počet lidí.

Pomocí vyhodnocení sesbíraných dat by se aplikace měly nejen rychleji instalovat, ale i jejich používání by mělo být svižnější a v konečném důsledku spotřebovávat méně zdrojů.

Google: "App install optimization" by neměla využívat data osobního charakteru

googleplaynewfeature

Nová funkce pro stahovací platformu Google Play by měla zrychlit stahování aplikací z obchodu Google Play a zároveň i snížit spotřebu zdrojů. | Zdroj: Prashant Gautam/Pixabay

Pro aktivaci připravované funkce bude stačit v prostředí obchodu Google Play otevřít nabídku a v ní položku »Nastavení«. Po postupném uvolnění funkce všem uživatelům bude stačit ji zde pomocí odpovídající položky aktivovat.

Ve svém příspěvku na stránce podpory Google zdůrazňuje, že aktivací funkce se neshromažďují žádné osobní údaje, jako například jméno nebo e-mailová adresa uživatele. Kontroluje se pouze používání příslušné instalované aplikace. Dále Google uvádí, že nebudou shromažďovány žádné informace o sdílení nebo stahování obsahu typu videí nebo obrázků, které uživatelé prostřednictvím různých aplikací sdílejí na sociální sítě.

Sesbírané informace by se měly kombinovat s daty od ostatních uživatelů, kteří danou aplikaci používají. Celkové vyhodnocení by mělo pomoci určit trendy a identifikovat, která část aplikace je nejdůležitější.

Získané informace a jejich vyhodnocení chce Google využít následujícím způsobem:

– zrychlení instalace aplikací z Google Play,
– redukce času, potřebného k otevření a spuštění aplikace,
– snížení hardwarové zátěže, především procesoru, akumulátoru a paměti.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Jojo Google

  Tak kdypak? Ještě nás naučte roboti tanec… :D hrajete si na bohy :D mě nedostanete

  Reagovat na komentář

  Reakce na Petr: Instalační balík APK verze 24.5.13 už je k dispozici ke stažení. Kdy bude funkci uvolňovat Google v rámci aktualizace není známo, ale vzhledem k politice postupného uvolňování bych to čekal řádově v týdnech.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Petr: Dobrý den, Petře, funkce App install optimization (v české verzi Optimalizace instalace aplikací) by se měla objevit v Obchodu Play od verze 24.5.13.

  Hezké Velikonoce a s pozdravem.

  Reagovat na komentář

  Kdy tato funkce vyjde na android

  zdravím vas mám k tomu dotaz kdy se tato funkce zobrazi v mem nastavení android v mobilu bud tento mesic ci za 2 mesice ci drive zda proste vite konkretný datum uvedení dekuji a preji vam pekny den Petr

  Reagovat na komentář

  Kopie od konkurence

  Reakce na Brum: jj tak Google je a vždy byl nejvychcanejši

  Reagovat na komentář

  Google play vylepšení

  Kdyby radši udělali nějaký použitelný vyhledávání aplikaci podle filtrů. Ale to ne. To oni né!

  Reagovat na komentář

  Reakce na Alice gjkossd: samozřejmě, že jde

  Reagovat na komentář

  Grrz

  K čemu je někomu google když na androidech nejde blokovat reklami! Zlatej firefox !

  Reagovat na komentář

  Kopie od konkurence

  Tak konečně na to Google taky přišel. Podobnou funkci už dávno používá Huawei a Honor. Služby Google jim zablokují, ale inspiraci si od nich klidně vezmou.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení