Menu

Prodejny budoucnosti Alza.cz mají nadějnou budoucnost

24.04.2018 14:33 | Josef Mika + Přidat komentář
Prodejny budoucnosti Alza.cz mají nadějnou budoucnost

Prodejny budoucnosti Alza.cz mají nadějnou budoucnost | foto: CHIP

Alza.cz letos v lednu spustila pilotní projekt s názvem Prodejna budoucnosti – samoobslužné prodejní místo na pražské Flóře. Bilance po prvním čtvrtroce dopadla nadějně.

Na provozovně se odbavilo v průběhu prvních tří měsíců 11 000 objednávek, obrat za čvrt roku dosáhl 12,8 milionů korun. Zákazníci podle zpětné vazby oceňují výbornou dostupnost, rychlost a také soukromí. Využívají rovněž operátory přes videoterminál, denně se tak obslouží desítky požadavků, průměrná doba rozhovoru je 3 minuty. Primárně zákazníci žádají o pomoc s výběrem produktu, mnohdy se ale ptají i na samotnou inovativní provozovnu. Nejvíce se tu objednávaly telefony, sportovní vybavení, příslušenství k elektronice a notebooky. Na pobočce také proběhl launch několika prémiových novinek, například Samsungu S9 nebo Huawei P20.

Na základě dobrých výsledků Alza v létě plánuje spuštění druhé Prodejny budoucnosti, a to opět v Praze, kousek od metra Budějovická. Druhá prodejna ale dozná určitých změn a vylepšení, která vyplynula v průběhu pilotu první provozovny – drobně se změní světelná navigace a použité materiály.

alza1

Ve vstupní místnosti si uživatel na vestavěném počítači sám nebo s pomocí odborníků na video terminálu objedná požadované zboží.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení