Menu

Program na úpravu obrázků je stále lepší: Paint.NET nyní potřebuje méně paměti

04.02.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Program na úpravu obrázků je stále lepší: Paint.NET nyní potřebuje méně paměti

Program na úpravu obrázků je stále lepší: Paint.NET nyní potřebuje méně paměti | foto: CHIP

Mnoho nástrojů na úpravy fotografií stojí peníze. To ale neplatí pro Paint.NET. Program pro zpracování obrázků je k dispozici k bezplatnému stažení.

Navíc je nástroj pravidelně aktualizován. V nejnovější verzi 4.2.9 je výrazně vylepšen jeho výkon, protože byly výrazně sníženy jeho paměťové nároky. Počet amatérských fotografů neustále roste. Pokud rádi fotíte, určitě také používáte editační programy pro optimalizaci a následné zpracování fotek. Většina z nich ale stojí peníze a špičkové programy jako Lightroom nebo Photoshop jsou z dlouhodobějšího hlediska velmi drahé. Utrácet zbytečné peníze ale není nutné. Nejlepším důkazem, že za program pro profesionální editaci fotek nemusíte utratit ani korunu, je bezplatný program Paint.NET.

Nyní byl program vydán ve verzi 4.2.9. Kromě některých optimalizací a oprav chyb aktualizace přináší reálný nárůst výkonu: vývojáři snížili v nové verzi programu spotřebu paměti až o 33 procent. Úplný seznam inovací najdete na webových stránkách výrobce.

paintnet-logo

Paint.NET 4.2.9

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Paint.NET je jednou z nejlepších bezplatných alternativ k jiným drahým programům pro úpravu fotografií.

Stáhněte si

Paint.NET: co vše program dokáže

paintnet1

Paint.NET je skvělý nástroj pro úpravu obrázků a další operace s grafikou, který je bezplatný a přitom nabízí některé funkce, za které je potřeba u jiných programů platit.

Původní myšlenka, která provázela vytvoření programu, bylo nahrazení jednoduššího programu na úpravu obrázků od Microsoftu, který je známý pod názvem Paint/Malování. Originální verze byla vyvinuta na Washingtonské státní univerzitě ve spolupráci s Microsoftem. Nikdy se ale nepodařilo programem nahradit windowsovské Malování, které je součástí operačního systému dodnes. K hlavním výhodám programu patří práce v několika vrstvách a četné filtry pro dosažení různých efektů, kterými můžete své obrázky ozvláštnit. Počet filtrů lze také rozšířit instalací různých pluginů.

Přečtěte si také: Nejlepší grafické karty nejen pro zpracování obrázků

Paint.NET se pyšní jasným a přehledným rozhraním. Freeware nabízí mnohem více funkcí než celá řada konkurentů včetně těch, kteří vyvíjejí pouze komerční produkty. Patří k nim podpora práce ve více vrstvách, možnost užití profesionálních grafických nástrojů nebo aplikace vysoce kvalitních efektů.

Díky velkému množství pluginů lze bezplatný program výrazně rozšířit. Lze dokonce použít modul Paint.NET PSD k otevření souboru formátu Photoshopu s více vrstvami. Je také možné použít pluginy založené na 8BF, které se často používají ve Photoshopu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení