Menu

Průhledné brýle s Androidem

17.09.2012 09:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Průhledné brýle s Androidem

Průhledné brýle s Androidem | foto: CHIP

Speciální 3D brýle od Epsonu si můžete nasadit na oči a přitom neztratíte kontakt s okolním prostředím. Sledovat můžete video, obrázky a animace prostřednictvím ovladače založeném na systému Android.

V zařízení nazvaném Moverio použila firma Epson tzv. HMD displej – displej připevňovaný na hlavu (Head-Mounted Display). Uživateli nabízí velkoplošnou projekci, a to takzvaně „za pochodu“. Toto kompaktní zařízení, vážící pouhých 240 gramů a je založeno na platformě Android (konkrétně 2.2). Zařízení nabízí připojení k internetu přes WiFi. Kromě brýlí je součástí zařízení ovladač s dotykovým panelem.

Přestože první generace průhledných multimediálních brýlí Epson byla navržena pro účely obchodu a zábavy, disponuje potenciálem k budoucímu použití ve zdravotnictví, turistice (navigace), vzdělávání a inženýrství. Nabízí možnost sledovat různý obsah pomocí průhledného displeje brýlí, které umožňují přístup k aktuálním informacím při současném provádění jiné činnosti. Zobrazení může být i ve 3D.

Rozlišení průhledných displejů s úhlopříčkou 0,52“ je 960 x 540 bodů. K podsvícení se používá technologie LED. Podle Epsonu brýle fungují podobně, jako byste z pěti metrů sledovali projekční plochu s úhlopříčkou 80 palců. Pustit si můžete video ve formátech MPEG4, H.264. Kapacita paměti je 1 GB a rozšířit ji můžete pomocí karet microSD. Na baterie my mělo zařízení vydržet asi 6 hodin. Moverio se nyní prodává v Evropě a Epson již pracuje na jeho vylepšení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení