Menu

První A3+ tiskárny od Epsonu se systémem inkoustových nádržek

11.06.2014 11:43 | Michal Bareš + Přidat komentář
První A3+ tiskárny od Epsonu se systémem inkoustových nádržek

První A3+ tiskárny od Epsonu se systémem inkoustových nádržek | foto: CHIP

Epson začne od července prodávat první A3+ tiskárny se systémem inkoustových nádržek, které zaručují opravdu levný tisk. Kromě 4barevného modelu L1300 se objeví i 6barevná fototiskárna L1800.

web-i1800-nahled

Epson L1800

Především pro kancelářes s větším objemem tisku a potřebou tisku na formát A3+ je určena tiskárna L1300 se čtyřmi barevnými zásobníky. Šestibarevný model L1800 pak díky velmi nízkým nákladům ocení především fotografové a reklamní agentury.

web-l1300-nahled

Epson L1300

Vysokokapacitní inkoustové nádržky umožňují uživatelům udržovat náklady na tisk na minimu, zvýšit produktivitu a zkrátit prostoje. Speciální inkoustová nádržka těchto modelů je integrovanou součástí tiskárny, takže si uživatelé mohou užívat spolehlivého barevného tisku bez nepořádku nebo problémů, které se často pojí s neoriginálními systémy doplňování.

David Šedina, National Sales Manager pro Českou a Slovenskou republiku ze společnosti Epson Europe, dodává: „Model L1300 slibuje rychlý tisk a jednoduchou údržbu. Přináší cenově výhodný a bezproblémový tisk reklamních materiálů, CAD výkresů, grafiky a zpráv, takže je ideální pro podnikové kanceláře, maloobchody a vzdělávací zařízení. Model L1800 se skvěle hodí pro tisk fotografií a barevných dokumentů pro domácnosti, kanceláře a profesionální fotografy, jež mají zájem o velkoobjemový tisk.“

Obě tiskárny splňují podmínky programu ENERGY STAR a jsou dostupné se zárukou na 12 měsíců (nebo 30 000 stran) a servisními službami, takže uživatelé získají klid a pomoc, kdykoli budou potřebovat. Model L1300 má výtěžnost až 7 100 stran při černobílém a 5 700 stran při barevném tisku, zatímco model L1800 vytiskne až 1 500 barevných fotografií, aniž by bylo nutné doplnit inkoust. Obě tiskárny budou dostupné od července 2014.

L1300

L1800

Vestavěná nádržka černého inkoustu s ultravysokou kapacitou

Vestavěná nádržka černého inkoustu s ultravysokou kapacitou

Technologie Micro Piezo

Technologie Micro Piezo

Originální inkoust Epson

Originální inkoust Epson

Rychlý kancelářský tisk formátu A3+

Rychlá, šestibarevná fototiskárna formátu A3+ 

Součástí dodávky je pět 70ml lahviček s originálním inkoustem Epson (CMY+2K)

Součástí dodávky je šest 70ml lahviček s originálním inkoustem Epson (CMYKLcLm)

Tisk až 7 100 stran černobíle a 5 700 stran barevně

Tisk až 1 500 fotografií

Záruka: 1 rok, nebo 30 000 stran

Záruka: 1 rok, nebo 30 000 stran

Bezproblémové nastavení a spolehlivý tisk

Bezproblémové nastavení a spolehlivý tisk

Vysoká rychlost tisku až 30 str./min černobíle a 17 str./min barevně

Tisk fotografií ve formátu A3+ přibližně za 191 vteřin

Rychlost tisku dle normy ISO až 15 str./min černobíle a 5,5 str./min barevně

Rychlost tisku až 15 str./min černobíle i barevně

Díky technologii rychlého doplňování inkoustu je doplňování snadné a nevzniká při něm žádný nepořádek.

Díky technologii rychlého doplňování inkoustu je doplňování snadné a nevzniká při něm žádný nepořádek.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    qe

    Reakce na Q: to je blbost L800 tiskne svěle L1800 bude stejná. Va vhodném papíru schne barva hned a ani voda ji nesmyje po hodinovém ponoření do vody. To je praxe. Stabilní barvy neecistují – to je vlastnost pigmentovek!

    Reagovat na komentář

    Všem opěvovatelům těchto tiskáren s velkonádrží barev uniká jeden podstatný fakt : NEJSOU to voděodolné a slunciodolné barvy terra brite používané u malých cartridge, které jsou proto drahé ale mají stabilní kvalitní barvy. Fotografie tištěné touto tiskárnou s barely levných nestabilních a neodolných barev bych rád viděl tak za 5 let!!! A také tyto tiskárny mají poloviční počet trysek a větší kapičky pl, takže tisk je hrubší a kostrbatější . Já mám počet trysek u Epsonu 320 černých a 180 na jednu barvu.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení