Menu

První dostupná barevná čtečka!

14.05.2013 09:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
První dostupná barevná čtečka!

První dostupná barevná čtečka! | foto: CHIP

Firma PocketBook představila první komerčně dostupnou barevnou čtečku elektronických knih s nasvícením. Jmenuje se PocketBook Color Lux, má 8“ displej a prodávat se v ČR začne asi za měsíc za 6 599 Kč.

 

Čtečky elektronických knih jsou u nás populární a podle odhadů ji vlastní asi 2,5 % dospělé populace. Nabídka čteček se brzy rozšíří o v podstatě převratnou novinku – barevnou čtečku PocketBook PocketBook Color Lux, která umožňuje číst barevné elektronické publikace na elektronickém papíře. Pro čtení beletrie nemá barevná čtečka v podstatě žádný význam, ale hodí se pro čtení dětských knížek, encyklopedií, odborné literatury, map, fotografií, komiksů a podobně.

Elektronický papír je speciální technologií, která při čtení působí dojmem skutečného papíru, nesvítí do očí a nespotřebovává žádnou energii. Jediným okamžikem, kdy potřebuje elektronický papír přísun energie, je okamžik, kdy překresluje stánku. Tomu při čtení odpovídá otáčení stránky. Barevná čtečka má akumulátor s kapacitou 3000 mAh a na jedno nabití dokáže podle výrobce překreslit (otočit) až 5400 stránek.

V minulosti už se několik firem snažilo barevnou čtečku na trh uvést, ale snaha skončila většinou jen ve fázi prototypů, nebo se prodej týkal jen některých oblastí. PocketBook Color Lux je tedy první komerčně dostupná čtečka. Má nasvícený displej pro večerní čtení a pohodlné dotykové ovládání. 8“ displej s rozlišením 800 x 600 bodů založený na technologii E Ink Triton dokáže zobrazit 4096 barev. Uživatelé mohou využít speciální funkce Text to Speech, která dokáže předčítat elektronický text do sluchátek nebo reproduktorů ve zvukovém formátu.

 

Čtečky elektronických knih PocketBook dokážou zobrazit největší množství různých formátů, od klasických elektronických knih až po zobrazení formátu PDF. Také nový PocketBook Color Lux umožňuje čtení všech dostupných formátů e-knih. Vestavěné rozhraní Wi-Fi otevírá mnoho dalších možností, včetně využití sociálních sítí.

Čtečka PocketBook Color Lux bude na našem trhu dostupná  v průběhu černa letošního roku za koncovou cenu 6 599 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Je co zdokonalovat !

    K této čtečce ktrou vlastnim přes dva roky mám spíš kosmetické výhrady !Tlačítko zapnutí a vypnutí je velice malé i pro drobnou ženskou ruku ! Další minus jsou ovládací tlačítka nejsou viditelná a i těžko nahmatatelná .Při častém používání se časem plast promáčkne.A co se barev týká také nic moc !Protože hodně fotim chtěla jsem si pár fotek uložit i do čtečky která mne v této nabízené možnosti zklamala !Naopak velká chvála podsvícení i výdrž baterií je dostačující na dlouhé čtení .

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení