Menu

První odolný fotoaparát od Nikonu

25.08.2011 13:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
První odolný fotoaparát od Nikonu

První odolný fotoaparát od Nikonu | foto: CHIP

Nikon má svůj první odolný fotoaparát speciálně určený pro outdoorové aktivity. Vodotěsný model COOLPIX AW100 je odolný proti nárazům i mrazu a je dostatečně vybavený.

Kategorie fotoaparátů do každého počasí COOLPIX ‘All Weather’ (AW) přibyla do rodiny COOLPIX k dosavadním řadám Styl (Style – S), Výkon (Performance – P) a Život (Life – L). COOLPIX AW100 byl navržený k zachycení akce na zemi i ve vodě. Je vodotěsný do hloubky 10 m, odolný proti nárazu při pádu až z 1,5 m a spolehlivý při mrazu až do -10 °C.
Fotoaparát má vestavěný polohovací systém GPS, elektronický kompas a mapu světa - umožňuje tedy snadný geo-tagging fotografií, usnadňuje orientaci na neznámých místech a dokonce sleduje trasu při cestování.
Citlivý snímač CMOS s rozlišením 16 megapixelů a zadním podsvícením v kombinaci se speciálními režimy pro slabé osvětlení zajišťuje podle výrobce dobré výsledky na silném slunci, v noci i při potápění. Fotoaparát AW100 používá širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem, nahrává videosekvence v rozlišení Full HD (1080p) se stereo zvukem a nabízí čtyři moderní funkce pro redukci rozmazání snímku, které minimalizují vliv pohybu fotografovaného objektu, slabého osvětlení a chvění fotoaparátu.
Funkce „Snadné panorama“ usnadňuje pořízení snímků s úhlem 360° a 180°. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a spojí je do krásného panoramatu.

Snadné ovládání

Ovládání fotoaparátu COOLPIX AW100 je snadné. Ke snímání podvodních scén slouží režim Pod vodou, který automaticky upravuje nastavení vyvážení bílé barvy. Po stisknutí tlačítka Action-Control můžete nastavit fotoaparát a pořídit snímek jednou rukou: tlačítko aktivuje režim, ve kterém lze nastavení fotoaparátu měnit zhoupnutím fotoaparátu dopředu a dozadu, takže na svahu můžete fotografovat, aniž byste si sundali rukavice.
Fotoaparát COOLPIX AW100 přichází ve třech barvách: camouflage, orange a black. Bude se prodávat s doporučenou maloobchodní cenou 7 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení