Menu

První prohnutý monitor s technologií NVIDIA G-SYNC

24.04.2015 11:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První prohnutý monitor s technologií NVIDIA G-SYNC

První prohnutý monitor s technologií NVIDIA G-SYNC | foto: CHIP

Společnost Acer představila 34" zakřivený širokoúhlý (21:9) monitor Acer XR341CKA. Je prvním zakřiveným monitorem na světě s technologií NVIDIA G-SYNC.

acer-monitor1-nahled

Monitor Acer XR341CKA je vybaven zakřiveným QHD (3 440 × 1 440 px) IPS UltraWide panelem s poměrem stran 21:9 a 178° pozorovacími úhly. Monitor podporuje 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a poskytuje přesnou reprodukci barev. Díky zakřivené obrazovce je každý roh obrazovky ve stejné vzdálenosti od očí pozorovatele a monitor tak má rovnoměrný obraz. Díky bezrámové konstrukci lze pro ještě bohatší zážitek ze hry poskládat více monitorů XR341CKA vedle sebe.

Monitor XR341CKA podporuje celou řadu funkcí pro hráče, které jim umožní jemné vyladění. Patří mezi ně individuální šestibarevné nastavení, které umožňuje nejnovější generace technologie G-SYNC, zobrazení obnovovací frekvence na obrazovce nebo trojice různých ikon cílových bodů, ze kterých si můžete vybrat. Uživatelé snadno poznají, že se monitor nachází v režimu G-SYNC podle červeného světla na spodním okraji monitoru, jehož intenzita se mění v závislosti na okamžité hodnotě obnovovací frekvence.

acer-monitor2-nahled

Při návrhu monitoru XR341CKA bylo myšleno i na ergonomii a lze jej naklonit v rozmezí od –5° do 35° nebo vertikálně nastavit v rozsahu až 130 mm. Monitor je dále vybaven pokročilými technologiemi, jako je Flicker-less (pomáhá eliminovat blikání obrazovky), Low Dimming (umožňuje přizpůsobit obraz prostředí se špatnými světelnými podmínkami),  ComfyView (snižuje míru odlesků) a ZeroFrame (bezrámový design).

Monitor XR341CKA je vybaven vstupy DisplayPort a HDMI a má i zabudovaný USB 3.0 hub, který podporuje rychlé nabíjení chytrých telefonů a dalších zařízení. Má také integrované dva 7W reproduktory. Monitor Acer XR341CKA bude k dispozici od června za cenu od 34 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení