Menu

První screeny chystaného ARK OS od Huawei

31.05.2019 15:45 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První screeny chystaného ARK OS od Huawei

První screeny chystaného ARK OS od Huawei | foto: CHIP

Huawei má problém. Je možné, že nebude moct používat operační systém Android od Googlu, nebo alespoň některé jeho podstatné funkce. Pracuje proto na vlastním operačním systému. První snímky obrazovky jsou k dispozici, stejně jako možný název.

Společnost Huawei usilovně pracuje na svém vlastním operačním systému, aby se stala nezávislá na platformě Android od společnosti Google. Tolik už je známo poměrně dlouho. Nyní už ale existují první konkrétní ukázky nového OS, konkrétně snímky obrazovky a název nového operačního systému: operační systém by měl být nazýván ARK OS.

Huawei si totiž zaregistroval slovní označení Ark OS a "Huawei Ark OS" u německého patentového úřadu DPMA . Název pravděpodobně odkazuje na interní operační systém firmy Huawei, na kterém v současné době pracuje. To ale nutně neznamená, že operační systém skutečně nakonec toto jméno dostane.

 006277943-0004-1-nahled006277943-0004-2-nahled006277943-0004-3-nahled

Vyvíjený operační systém firmy Huawei by měl fungovat na smartphonech, tabletech, ale i automobilech, televizorech a přenosných zařízeních a měl by být kompatibilní s aplikacemi Androidu - a bude až o 60% rychlejší systém Android, protože aplikace pro systém Android jsou překompilovány. Operační systém, na němž Huawei pracuje od roku 2012, by měl být zveřejněn na konci tohoto roku, nebo na jaře roku příštího. Na patentovém úřadu byly také zaregistrovány první snímky obrazovky. Návrhy byly úřady předloženy již na konci března a silně připomínají rozhraní systému Android.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení