Menu

První SSD disk s řadičem JMF616

19.07.2010 14:03 | Redakce Chip + Přidat komentář
První SSD disk s řadičem JMF616

První SSD disk s řadičem JMF616 | foto: CHIP

Společnost AData Technology oznámila, že uvádí na trh nový 256GB SSD disk S596 Turbo, který má být prvním zařízením tohoto typu založeným na řadiči JMicron JMF616. Ten má v budoucnu přinést SSD diskům vyšší rychlost a stabilitu.

Kromě nového řadiče je disk zajímavý i tím, že je osazen dvěma datovými rozhraními. Pro připojení dovnitř počítače či notebooku slouží klasické SATA II, ale v případě, že chcete disk používat pro externí přenos dat, lze jej přímo připojit k počítači prostřednictvím rozhraní mini USB. Tělo je vyrobeno z lesklého hliníku, takže podle výrobce by přenášení mělo v pohodě vydržet.

Kromě zvýšení vyrovnávací paměti na 128 MB DDR2 přináší nový řadič JMicron JMF616 rychlost přenosu dat až 260 MB/s při čtení a 210 MB/s při zápisu. Firmware disku podporuje funkce Windows 7 TRIM, což má mít pozitivní vliv na rychlé bootování systému. S596 Turbo podporuje statickou technologii vyrovnání opotřebení paměťových buněk. K dostání má být v kapacitách 32 až 256 GB.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení