Menu

První stabilní verze Datovky pro Android

18.03.2013 13:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
První stabilní verze Datovky pro Android

První stabilní verze Datovky pro Android | foto: CHIP

Laboratoře CZ.NIC, výzkumné a vývojové centrum správce české národní domény, vydaly první stabilní verzi aplikace pro přístup do Datových schránek ze zařízení s operačním systémem Android verze 2.2 a vyšší.

Datovku pro Android s označením 1.0 si mohou zájemci stáhnout zdarma na stránkách projektu nebo ze služby Google Play. Datovka pro Android je jedním z projektů Laboratoří CZ.NIC, které umožňují komunikaci s Datovými schránkami.

Datovka je nyní k dispozici zájemcům jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak iOS a ve verzi Datovka pro desktopy. K dnešnímu dni si aplikaci Datovka stáhlo více než 1 700 uživatelů.

Datovka poskytuje přístup k datovým schránkám ISDS, umožňuje stahování příchozích a odeslaných zpráv a práci s jejich přílohami. Vytváření a odesílání zpráv není podporováno. Tato aplikace navazuje na klienta pro operační systém iOS iDatovka vytvořeného v Laboratořích CZ.NIC, vývojovém a výzkumném centru sdružení CZ.NIC.

Více informací o Datovce pro Android a o dalších projektech spojených s Datovými schránkami je k dispozici na stránkách Laboratoří CZ.NIC.

Zdroj: Tisková zpráva CZ.NIC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení