Menu

Půldruhého milionu e-mailových adres je na internetu volně k dispozici: jak zjistíte, zda je mezi nimi i vaše

15.12.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Půldruhého milionu e-mailových adres je na internetu volně k dispozici: jak zjistíte, zda je mezi nimi i vaše

Půldruhého milionu e-mailových adres je na internetu volně k dispozici: jak zjistíte, zda je mezi nimi i vaše | foto: John Schnobrich/Unsplash

Při rozsáhlé krádeži dat se na internetu ocitlo celkem 1,5 milionu e-mailových adres. Jak si mohou uživatelé zkontrolovat, zda jsou tímto únikem dotčeni také?

Bilance velkého úniku dat u poskytovatele kryptoměnových a daňových služeb CoinTracker je 1,5 milionu e-mailových adres uživatelů, které se objevily na internetu. Kromě těchto údajů byly zveřejněny i části telefonních čísel.

Nové údaje nyní přidala do svého katalogu služba Have I Been Pwned. Podle dostupných informací nebyla součástí rozsáhlého datového úniku hesla, ani jiné citlivé informace.

Zde si ověříte i své údaje: pokud byly součástí úniku, prozatím by se nemělo dít nic zásadního. Přesto pozor

haveibeenpwned

Velké množství e-mailových adres služby CoinTracker je k dispozici na internetu. | Zdroj: Have I Been Pwned

To, zda je v uniklém souboru obsažena i vaše e-mailová adresa, si můžete zkontrolovat prostřednictvím webového nástroje s názvem "Have i been pwned". Pokud bude nález pozitivní, zpočátku se nemusíte ničeho závažného obávat. Kybernetičtí zločinci se získanou e-mailovou adresou nebo telefonním číslem nic moc neudělají.

Každopádně to, že došlo k úniku ze služby CoinTracker naznačuje, že tito uživatelé disponují také kryptopeněženkou. Dotčení by se do budoucna mohli stále častěji stávat obětmi phishingových útoků, kterými se útočníci budou snažit dostávat k jejich bitcoinům nebo NFT. Zvýšená opatrnost je tedy na místě zejména v případech, pokud jste v seznamu svou e-mailovou adresu skutečně našli a začnete dostávat podezřelé zprávy.

Zdroj: HaveIBeenPwnedCoinTracker blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    To určitě

    A ty co nemají, jím tam takhle dodáte ;-)

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení