Menu

Řada Samsung Galaxy: na toto příslušenství budou muset uživatelé do budoucna zapomenout

26.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Řada Samsung Galaxy: na toto příslušenství budou muset uživatelé do budoucna zapomenout

Řada Samsung Galaxy: na toto příslušenství budou muset uživatelé do budoucna zapomenout | foto: Samsung

Mnoho výrobců smartphonů funguje v současné době v úsporném režimu. Protože na samotných zařízeních žádné náklady neušetří, některé společnosti se stále více soustředí na příslušenství.

Poté, co se Apple rozhodl k novým modelům iPhonu nepřibalovat adaptér a sluchátka, připojuje se nyní i Samsung u svého smartphonu Galaxy. V době koronavirové krize je budoucnost mnoha společností nejistá. V mnoha oblastech dochází k úsporám, což je součást opatření proti dopadům současné situace. V případě výrobců smartphonů se to odráží opatřeními na snížení výrobních nákladů.

K novým modelům iPhonu už Apple nepřidává sluchátka a napájecí adaptér. Stejné rozhodnutí oznámil i Samsung: součástí balení smartphonů nové řady Galaxy S21 už nebude další příslušenství. U dalších budoucích modelů vysoce pravděpodobně zvolí stejný postup. Toto rozhodnutí zástupci koncernu potvrdili v otázkách a odpovědích, které zveřejnili na svých internetových stránkách v souvislosti s uvedením svých vlajkových modelů. Toto rozhodnutí je zdůvodněno udržitelností ve prospěch životního prostředí.

Samsung Galaxy, Apple iPhone a další: musí být součástí každého zařízení také nabíjecí adaptér?

s21

V budoucnu nebude ani Samsung spolu s novými smartphony dodávat sluchátka a síťové nabíjecí adaptéry. Součástí modelu S21 Ultra 5G ještě je datový kabel, ale nabíječka už se dodává samostatně. | Zdroj: Samsung

Rozhodnutí ve prospěch životního prostředí je vcelku pozitivní, uživatelům ale přináší určité nepříjemnosti. Zákazníci doposud předpokládají, že k novým zařízením dostanou i nabíjecí adaptér a kabel. Skutečnost, že tomu tak už nebude, by měla být jasně sdělena a vysvětlena. U sluchátek je rozhodnutí pochopitelnější: většina majitelů smartphonů se dnes většinou spoléhá na svá vlastní sluchátka, která poskytují lepší zvuk, než dodávaná často méně kvalitní sluchátka.

Pro mnoho uživatelů, kteří už smartphone používají roky, by tato změna neměla být příliš velkým problémem. Koneckonců za ta léta už nashromáždili mnoho USB adaptérů i kabelů, a omezení jejich další produkce šetří zdroje i životní prostředí. Mnoho zařízení, například stolní počítače a notebooky, jsou vybaveny USB konektory, které lze také využít k nabíjení smartphonů.

Komplikovanější to bude v situaci, kdy smartphony už nebudou vybaveny žádnými konektory pro kabelové propojení, jak se proslýchá o následujícím modelu iPhonu. Pak by uživatelé byli donuceni pořídit si nový typ bezdrátové nabíječky, což by znamenalo vícenáklady k pořizovací ceně mobilu.

Koupili byste si smartphone, i když nebude součástí balení nabíjecí adaptér?

85%
15%
Celkem hlasů: 699

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení