Menu

Reakce na smartphonový hit Samsungu: konkurent přehodnocuje svou strategii v oblasti mobilů

12.10.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Reakce na smartphonový hit Samsungu: konkurent přehodnocuje svou strategii v oblasti mobilů

Reakce na smartphonový hit Samsungu: konkurent přehodnocuje svou strategii v oblasti mobilů | foto: Onur Binay/Unsplash

Velkého úspěchu, který má ve světě skládacích smartphonů Samsung s modelem Galaxy Z Fold 3, si všiml Xiaomi a pracuje na nové verzi své verze skládačky Mi Mix Fold. Výslovně se nejedná o Mix Fold 2, ale o vylepšenou edici smartphonu, který byl vydán na jaře 2021. Mimo jiné bude mít lepší displej.

Společnost Xiaomi v současné době pracuje na vylepšené verzi skládacího smartphonu Mi Mix Fold. Informuje o tom server Android Authority ve svém příspěvku "Xiaomi's first foldable could get upgraded to take on Galaxy Z Fold 3". Jedná se pravděpodobně o reakci na nedávno vydaný Samsung Galaxy Z Fold 3. V té souvislosti by mělo platit, že inovovaná verze skládacího telefonu ještě nemá být Mi Mix Fold 2.

Nová verze údajně obsahuje některá vylepšení. Snímková frekvence vnějšího i vnitřního displeje se zvýší na 90, resp. 120 Hz. V originálu je to pouze 60 a 90 Hz. Hovoří se také o objektivu fotoaparátu, skrytém pod displejem.

Konkurent Samsungu: uvedení na našem trhu ještě nebylo potvrzeno

Třetí významná inovace se týká akumulátoru. Doposud se akumulátor s kapacitou 5000 mAh nabíjel výkonem 67 wattů. U nové verze má nabíjení fungovat i při 120 wattech.

Prozatím není známo, zda bude nový Mi Mix Fold nabízen také v Evropě, potažmo u nás, a kolik bude stát. Současná verze se prodává výhradně v Číně, a tam stojí v přepočtu přibližně 33.000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení