Menu

Rekord pro smartphony s Androidem: nový procesor poskytuje nejvyšší výkon v historii

15.11.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Rekord pro smartphony s Androidem: nový procesor poskytuje nejvyšší výkon v historii

Rekord pro smartphony s Androidem: nový procesor poskytuje nejvyšší výkon v historii | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

Nový únik benchmarku naznačuje, že procesor MediaTek Dimensity 2000, který se očekává na začátku roku 2022, nastaví ve smartphonech s Androidem nové rekordy. Ani konkurenti od Qualcommu s ním zatím nedokážou držet krok.

Zdá se, že připravovaný MediaTek Dimensity 2000 prochází prvními testy. A ty jsou extrémní a nový čip nijak nešetří. První snímek obrazovky, který se objevil na platformě Weibo.com, totiž ukazuje, že poprvé se smartphonu se systémem Android podařilo v benchmarku dosáhnout více než jednoho milionu bodů. Vypadá to, že v podobě Dimensity 2000 vyvíjí MediaTek monstrum, které by ostatní SoC mohlo odsunout do pozadí.

Nový rekord Androidu: MediaTek Dimensity 2000 přináší mega výkon

androidrecord-tweet

Na jaře příštího roku nás pravděpodobně čeká nový posun ve výkonových možnostech smartphonů s Androidem. | Zdroj: Weibo/Twitter/Digital Chat Station (@chat_station)

V průběhu testů nový SoC dosáhl přesné hodnoty 1 002 220 bodů. To je výrazně více, než kolik dosáhly předchozí nejlepší smartphony. Ty se v AnTuTu pohybují v rozmezí bodových hodnocení 850 000 až 870 000 bodů. Velký skok v naměřených hodnotách MediaTeku naznačuje, jak velký potenciál by připravovaný Dimensity 2000 mohl mít.

Zajímavé by také mohlo být srovnání s chystaným Qualcommem Snapdragon 898. Podaří se mu také překonat hranici jednoho milionů bodů nebo se MediaTeku poprvé podaří předstihnout konkurenci?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení