Menu

S Banditou do akce

04.05.2015 13:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
S Banditou do akce

S Banditou do akce | foto: CHIP

Firma TomTom, která je známým výrobcem automobilových navigací, se pustila do pro ni nového, ale nyní lukrativního byznysu. Uvedla totiž na trh akční kamerku TomTom Bandit. Chce s ní konkurovat především zavedené značce GoPro.

tomtom-bandit-action-camera-0-nahled

Nejvyšší rozlišení jaké Bandit nabízí je 1080p při frekvenci 60 sn./s, ale nabízí i tzv. filmový režim 4K, ale jen při 15 sn./s a možnost pořizovat fotografie. Jako zajímavost nabízí kamerka Bandit funkci rozpoznání nejlepšího záběru. Uživatelé také mohou sami pomocí dálkového ovladače, nebo smartphonu s aplikací kamerku ovládat a předem označovat nejlepší záběry hned při jejich pořízení. Video se pak snadněji zpracovává. Pořízené záběry se mohou ihned sdílet. Zajímavě je vyřešeno i nabíjení akumulátoru s kapacitou 1900 mAh, která se z kamerky vyjme a nabíjí se přes USB.

tomtom-nahled

Kamerka, která má rozměry 94×38×52 mm a váží 190 g se základními držáky se prodává za 11 800 Kč. Kryt objektivu je odolný proti postříkání a dokoupit lze vodotěsný kryt. Baterie by měla vydržet na tři hodiny provozu. Má v sobě gyroskop, WiFi a samozřejmě i GPS. 

tomtom2t-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení