Menu

Samsung až na pátém místě: které smartphony jsou v současnosti nejrychlejší

27.04.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung až na pátém místě: které smartphony jsou v současnosti nejrychlejší

Samsung až na pátém místě: které smartphony jsou v současnosti nejrychlejší | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Na trhu je řada výkonných smartphonů se systémem Android. Který je ale nejrychlejší? Benchmark AnTuTu pravidelně připravuje žebříček nejrychlejších mobilů, které jsou aktuálně k dispozici.

Při nákupu nového smartphonu je pro mnoho zákazníků důležitý jeden parametr: výkon. Nejde pouze o rychlost zařízení, ale nepřímo také jeho životnost a hladké provádění různých činností, jakými jsou hraní her nebo fotografování.

Množství uložených dat, nové aktualizace softwaru a každá další stažená aplikace mají vliv na výkon a postupně v různé míře vyčerpávají rezervy smartphonu. Jak plynule a rychle mobil reaguje, lze mimo jiné zjistit pomocí benchmarkových testů.

A přesně k tomu slouží benchmarkový test AnTuTu. Porovnává širokou škálu hodnot. Mezi kritéria hodnocení patří výkon paměti RAM, procesoru (CPU/SoC) a grafického čipu (GPU). Číselná hodnota, která je celkovým výsledkem těchto výpočtů ukazuje, jak rychle testovaný smartphone pracuje. Čím vyšší je výsledné číslo, tím lépe si konkrétní zařízení vede.

Celkovou kvalitu smartphonu samozřejmě určuje i řada dalších kritérií. V testovací laboratoři Chipu určuje známku z testu kromě výkonu například i výdrž akumulátoru, kvalita displeje, výsledky focení a také obecné vlastnosti, provedení a výbava telefonu. V celkovém testu Chipu nyní najdete dvě stovky smartphonů od mnoha výrobců s detailními výsledky jejich testů.

Tři nejrychlejší androidové smartphony v březnu 2022

antutumarch

Benchmark AnTuTu pravidelně připravuje aktuální žebříček nerychlejších smartphonů. Takto vypadá březnové pořadí. | Zdroj: AnTuTu

1. Místo

Nejvyšší příčka náleží telefonu Mi 12 Pro od Xiaomi. Je osazen novým procesorem Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Displej AMOLED s opakovací frekvencí 120 Hz je dnes standardem pro herní smartphony. Zařízení podrobně prověřil také Chip a v našem testu Mi 12 obdržel hodnocení "Výborný". Telefon lze pořídit za 20 999 Kč a v žebříčku AnTuTu dosáhl výsledku 981 496 bodů.

2. Místo

Druhé místo v žebříčku nejrychlejších smartphonů se systémem Android patří Motorole Edge 30 Pro. I zde pracuje procesor Snapdragon 8 Gen 1 a podává slušný výkon. Displej Motoroly má obnovovací frekvenci dokonce 144 Hz. V benchmarku dosáhla skóre 978 019 bodů.

3. Místo

Trojici nejrychlejších mobilů uzavírá Realme GT2 Pro. Jeho specifikace jsou v mnoha ohledech srovnatelné se smartphony na 1. a 2. místě. I zde je použit Snapdragon 8 Gen 1, obnovovací frekvence displeje je 120 Hz. Smartphone můžete pořídit za cenu bezmála 20 000 Kč a v benchmarku dosáhl celkového počtu 970 727 bodů.

Zdroj: AnTuTu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení