Menu

Samsung: Bude smartphone s ohebným displejem?

06.09.2018 12:19 | Josef Mika + Přidat komentář
Samsung: Bude smartphone s ohebným displejem?

Samsung: Bude smartphone s ohebným displejem? | foto: CHIP

Samsung pracuje na smartphonu s ohebným displejem. To, kdy přijde na masový trh nebo ještě delší dobu zůstane prototypem, je stále nejisté. Korejské média nyní tvrdí, že mají nové informace o výrobě těchto displejů.

Zasvěcenci a experti už po něm pátrají dávno: bude to Samsung, kdo jako první výrobce představí příští rok smartphone se sklopným OLED displejem? Poté, co před několika dny zdroje z prostředí společnosti Samsung odhalily, že hromadná výroba se v současné době neplánuje, napovídá nová zpráva něco jiného.

Jak naznačuje jihokorejský časopis Etnews, v roce 2019 budou mít výhody skládacích obrazovek nejen smartphony Samsung. Podle zpráv z Etnews plánuje Samsung Display prodat novou technologii displejů také dalším výrobcům, jako jsou Oppo a Xiaomi.

To, že Samsung své inovace licencuje jiným výrobcům, není žádnou novinkou. Dokonce i zakřivené „Edge displeje“ od Samsungu byly používány jinými výrobci. Velkým rozdílem v případě ohebných displejů však bude, že nová technologie by byla k dispozici konkurenci hned krátce po uvedení na trh. Časový rámec zmíněný ve zprávě tak naznačuje, že Samsung představí vlastní mobil s ohebným displejem v roce 2019.

Skládací displej od Samsungu: Budou ho využívat i u Oppo a Xiaomi?

V případě předchozích „exkluzivních funkcí“, jako byl displej Edge, si Samsung většinou nějakou dobu držel inovace jen pro sebe. I Oppo a Xiaomi ale údajně pracují na vlastním skládacím smartphonu.
Takže Samsung by mohl být tentokrát nucen jednat rychleji a předejít tak eventuální další výrobce s ohebným displejem. Pak by byl v optimálním postavení, aby jako první výrobce takového nového typu displeje ze své pozice vytěžil co nejvíc.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení