Menu

Samsung Galaxy S6 edge se ohýbá stejně jako iPhone

07.04.2015 09:48 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Samsung Galaxy S6 edge se ohýbá stejně jako iPhone

Samsung Galaxy S6 edge se ohýbá stejně jako iPhone | foto: CHIP

Ohýbání iPhonů 6 vyvolalo ve světě smartphonů velký poprask. Pojišťovna Square Trade ukázala, že Samsung Galaxy S6 edge má ještě větší problém.

Při testech pojišťovny Square Trade, která se specializuje na pojištění spotřební elektroniky, včetně smartphonů, se iPhone 6 i Samsung Galaxy S6 edge ohnuly při tlaku kolem 490 newtonů. Na rozdíl od iPhonu, který byl i v ohnutém stavu funkční, ovšem Galaxy S6 edge prasklo krycí sklo a telefon byl prakticky nepoužitelný.

 

 

K úplnému zničená novinky od Samsungu došlo při tlaku kolem 660 newtonů, zatímco iPhone 6 odolával až do 800 newtonů. Došlo i na srovnání s novým HTC One M9. Tento celokovový smartphone odolal tlaku do 530 newtonů, pak se ohnul a zároveň nenávratně zničil, protože praskl v místě vypínače.

Samsung odpověděl videem s vlastní sérií testů, ve kterém ukazuje, že ohnout oba nové modely Galaxy S6 vyžaduje větší sílu, než zlomit současně pět obyčejných tužek.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení