Menu

Samsung: nový špičkový model Galaxy by měl být uveden už příští týden

03.09.2021 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung: nový špičkový model Galaxy by měl být uveden už příští týden

Samsung: nový špičkový model Galaxy by měl být uveden už příští týden | foto: Anh Nhat/Unsplash

Podle nejnovějších informačních úniků Samsung uvede netrpělivě očekávaný Galaxy S21 FE už ve středu 8. září. Do prodeje by se měl dostat jen krátce poté.

Očekávaný smartphone Galaxy S21 FE od Samsungu by mohl být představen už příští týden. Odhalil to už před časem informační únik na Twitteru. To by bylo mnohem dříve, než jak se původně očekávalo. Dlouho považovaným měsícem vydání cenově dostupnější verze špičkového modelu Samsungu byl totiž až říjen.

Podle nejnovějších zvěstí bude Galaxy S21 FE představen ve středu, 8. září. Uniklé datum údajně pochází od jednoho ze zaměstnanců Samsungu. Zatím ale stále není nic oficiálně potvrzeno, takže to raději berme s rezervou.

galaxys21fe

| Zdroj: Twitter/Mauri QHD (@MauriQHD)

 

Samsung Galaxy S21 FE: uvedení na trh pouze v USA a Evropě?

Existuje ale řada náznaků, podle kterých by se nový model na trhu skutečně měl objevit. Samsung Galaxy S21 FE byl nedávno zahlédnut na stránkách Google Play Console a Bluetooth SIG. Zmiňuje se o tom server Sammmobile.com ve svém příspěvku s názvem "Several key Galaxy S21 FE specs confirmed by Google". Kromě toho byl smartphone koncem června certifikován u FCC. Loňský model Galaxy S20 FE byl přestaven v polovině září, což by také odpovídalo předpokládanému termínu letošního uvedení další verze.

Objevily se také zprávy, které naznačují omezené uvedení Galaxy S21 FE pouze na trhy v USA a Evropě. Na vině je údajně pokračující celosvětový nedostatek čipů.

Ačkoliv většina specifikací už byla známa a uživatelé věděli, co od chystaného mobilu očekávat, záznam v Google Play Console to potvrzuje. Smartphone by měl být vybaven procesorem Qualcomm Snapdargon 888 a grafickým čipem Adreno 660. Nejsou však žádné upřesňující informace o tom, zda bude mít mobil také variantu s čipovou sadou Exynos 2100. Není to ale vyloučeno.

Ve výpisu je také uvedena základní verze s 6 GB RAM, ale měly by existovat i verze s větší RAM a kapacitnějším paměťovým úložištěm. Mezi dalšími specifikacemi modelu se objevuje displej s rozlišením FullHD+ a přestože není uvedena, předpokládá se rychlá obnovovací frekvence 120 Hz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.