Menu

Samsung ukazuje možné koncepce skládacích displejů pro své smartphony Galaxy

02.12.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung ukazuje možné koncepce skládacích displejů pro své smartphony Galaxy

Samsung ukazuje možné koncepce skládacích displejů pro své smartphony Galaxy | foto: En.letsgodigital.org

Vypadá to, že Samsung do budoucna plánuje dva nové zobrazovací formáty pro smartphony a další zařízení. Podle současných informací by mobilní telefony mohly být vybaveny rolovacími a dvojitě skládacími obrazovkami.

Na blogu Samsung Display se objevily dva obrázky, které vyvolávají určité otázky. Budou se už brzy vyrábět rolovací a skládací displeje se dvěma ohyby?

Rolovací a dvakrát přeložené displeje smartphonů by mohly v budoucnu umožnit zcela nový koncept ovládání smartphonu. Jak naznačují obrázky, divize Samsung Display na tom pracuje velmi usilovně. To samozřejmě neznamená, že se prvních zařízení dočkáme už za několik měsíců. Nicméně dlouhé roky by to také trvat nemělo.

Samsung: nové formáty displejů bude možné použít pro různé typy zařízení

samsungdisplays1

Zejména dvojitě skládací display by do budoucna mohl být pro uživatele smartphonů velmi zajímavý. | Zdroj: Samsung Display

Rolovací displeje OLED si lze velmi dobře představit například v oblasti lékařství jako zobrazovací displeje přístrojů. Jednoduše byste si rozšířili displej podle charakteru zobrazovaných informací na požadovanou velikost.

Dvojitě skládací displej je pro změnu atraktivní pro hybridní řešení smartphone/tablet a nabízí lepší možnosti, než současná řešení skládání. Po rozložení je k dispozici mnohem větší formát displeje. Vypadá to, že Samsung pracuje na dvou konceptech. U Galaxy Z Dual Fold se obě strany displeje skládají na zadní stranu a při složení zařízení působí poměrně úzkým dojmem. Naopak po rozložení má uživatel k dispozici velmi široký displej. Oproti tomu pravděpodobný Galaxy Z Fold 3 používá koncept skládání ve stylu písmene Z a jeho flexibilní displej se skládá ze tří identických částí.

Zřejmě nás tedy čeká zajímavá budoucnost skládacích zařízení. Uvidíme tedy, jak se s tím Samsung i další výrobci vypořádají.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení