Menu

Samsung zařízne své dva klasiky

04.04.2018 13:15 | Josef Mika + Přidat komentář
Samsung zařízne své dva klasiky

Samsung zařízne své dva klasiky | foto: CHIP

Přibližně tři roky po uvedení ukončuje Samsung podporu pro své smartphony Galaxy S6 a S6 Edge: oba modely už nedostanou žádné funkční ani bezpečnostní aktualizace.

Na začátku března společnost Samsung zastavila aktualizace pro Galaxy A3, Galaxy J3 a Galaxy J1. Tento měsíc vypadly z podpory další dvě zařízení Samsung, která se prodávala mnohem více – a sice Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

Oba modely nedostanou od nynějška už žádné updaty, tedy ani aktualizace přinášející nové funkce ani aktualizace zabezpečení, které zavírají známé bezpečnostní díry. V poslední době Samsung vydával tyto updaty pro obě zařízení jednou měsíčně.

Samsung představil Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge na Mobile World Congress v březnu 2015 a prodávat se oba modely začaly v průběhu dubna. O tři roky později tedy podpora obou zařízení končí. Aktualizace jsou zatím k dispozici pouze pro model Galaxy S6 Edge Plus, který byl ohlášen pár měsíců později, v srpnu roku 2015.

Galaxy S6 bude zranitelný vůči škodlivému softwaru

Konec podpory pro Galaxy S6 působí mnohem hůře než stejné ohlášení pro telefony A3, J3 a J1. Jako špičkových modelů roku 2015 se Galaxy S6 a S6 Edge prodalo miliony kusů. Kolik z těchto telefonů se stále používá, není známo. Například ale podíl Galaxy S6 na všech mobilních zařízeních (smartphonů a tabletů), ze kterých si uživatelé prohlíží naše stránky www.chip.cz, je v současné době zhruba 1 %.

To, že tato zařízení už nedostanou aktualizace zabezpečení, je minimálně problematické. Známé zranitelnosti už nebudou ošetřeny, a proto je mohou útočníci zneužít. Do určité míry mohou pomoci antivirové aplikace, úplnou ochranu aktuálního a dobře udržovaného operačního systému ale zcela nenahradí.

Galaxy S6 a S6 Edge prostě padly za oběť rychlému vývoji nových modelů. Přitom výkonově bohatě stačí na všechny současné běžné úkoly a navíc nevypadají vůbec zle. jejich přesné parametry najdete třeba v našem žebříčku smartphonů.

Zbývajícím uživatelům Galaxy S6 (Edge) lze tedy jen doporučit, aby se dříve nebo později poohlédli po novém smartphonu, který i nadále dostává aktualizace od výrobce.

edge(1)

S uvedením Galaxy S6 Samsung ustoupil od plastového vzhledu a vsadil na skleněný zadní panel.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení