Menu

SEAT vpustí Android do svých vozů

26.06.2014 23:48 | Radek Kubeš + Přidat komentář
SEAT vpustí Android do svých vozů

SEAT vpustí Android do svých vozů | foto: CHIP

Španělská značka vstoupila do sdružení OAA (Open Automotive Alliance), v němž významné technologické společnosti pracují na integraci chytrých telefonů a tabletů s operačním systémem Android do osobních automobilů. 

Členství značky SEAT v OAA bude oznámeno na letošní technologické konferenci Google I/O v San Francisku.

seat-leon-st-064h-nahled

Mnoho řidičů vozů SEAT, mladých duchem, má mimořádný zájem používat ve svých vozech služby portálu Google, aplikace a sociální sítě. Díky integraci operačního systému Android budou vozy SEAT vybaveny nejmodernějšími technologiemi a optimalizovanými aplikacemi. Kromě rozsáhlé nabídky aplikací od nezávislých vývojářů bude SEAT poskytovat také vlastní aplikace s užitečnými informacemi, sociálními funkcemi a možnostmi individualizace.

„SEAT vstupuje s velkou radostí do sdružení Open Automotive Alliance. Rozšíření funkčnosti informačních a zábavních systémů ve vozech SEAT pomocí operačního systému Android je skvělým příkladem techniky, která bude přinášet ještě větší potěšení majitelům vozů naší progresivní značky,“říká Dietmar Peters, vedoucí vývoje elektrických a elektronických systémů ve společnosti SEAT.

Open Automotive Alliance je asociací předních technologických společností a výrobců automobilů se společným cílem dokonale integrovat operační systém Android do automobilů. Sdružení OAA (Open Automotive Alliance) definuje rozhraní Android Auto jako standard pro integraci přístrojů s operačním systémem Android do palubní sítě vozidla. Propojení chytrých telefonů a tabletů s informačním a zábavním systémem automobilu je dalším krokem v procesu propojování automobilu s okolím, který umožňuje kromě intuitivního ovládání také rychlé a jednoduché zobrazování obsahu z chytrého telefonu prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla.

Ovládání aplikací pro operační systém Android je optimalizováno s ohledem na potřeby řidičů. Výsledkem je jednodušší interakce mezi řidičem, vozidlem a chytrým telefonem a menší pravděpodobnost odvádění pozornosti řidiče od dění na vozovce.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení