Menu

Senioři objevují internet v mobilu, surfuje téměř čtvrtina z nich

20.10.2014 15:31 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Senioři objevují internet v mobilu, surfuje téměř čtvrtina z nich

Senioři objevují internet v mobilu, surfuje téměř čtvrtina z nich | foto: CHIP

Zhruba 20 % seniorů využívá internet v mobilu a aplikace. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který pro virtuálního operátora SAZKAmobil provedla společnost NMS Market Research.

Převážná většina lidí starších 60 let svůj mobil využívá k volání, psaní krátkých textových zpráv a zjišťování času. Pomalu se však učí také zacházet s internetem.

Všichni v průzkumu dotazovaní senioři spadají do věkové kategorie 60–75. Většina z nich disponuje jen jednou kartou SIM (86 %), přičemž celých 38 % dává přednost předplacené kartě před paušálem. Zhruba 13 % respondentů má víc než jedno číslo. Většinou proto, že přijali výhodnou nabídku operátora, snaží se optimalizovat náklady na volání nebo jednu ze SIM používají jen ke spojení s rodinou, která je u stejného operátora.

iphoneruce-nahled

Z průzkumu vyplynulo také to, že většina seniorů mobil využívá primárně ke spojení s rodinou (87 %) a přáteli (58 %). Poměr mezi voláním/posíláním SMS a přijímáním hovorů/SMS je u majority respondentů (54 %) zhruba v rovnováze. „Jen 6 % zúčastněných v tomto ohledu deklarovalo výraznou aktivitu, naopak více jak desetina (12 %) seniorů uznala vlastní pasivitu, neboť hovory a SMS spíše jen přijímá,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu a dodává: „ „Překvapilo nás i procento seniorů využívajících data. Činí tak téměř čtvrtina z nich, což je známkou rostoucí technické gramotnosti u starší populace.“ 

Další zajímavosti ze statistik SAZKAmobil:

  • Celých 38 % respondentů dává přednost předplacené kartě před paušálem.
  • Jen 5 % seniorů volá zpět na cizí čísla, naopak 68 % z nich tak nečiní nikdy.
  • S mobilním telefonem senioři hlavně volají (99 %) a píší SMS (77 %). Krom toho jej používají jako hodiny (57 %), fotoaparátu (45 %), budíku (42 %) a kalendáře (30 %).
  • Zhruba 21 % respondentů mobilem také posílá a přijímá zprávy MMS.

*V průzkumu, který pro SAZKAmobil  vypracovala společnost NMS Market Research, byli dotazování muži (58) i ženy (144) ve věku 60–75 let. Všichni respondenti jsou aktivními uživateli mobilního telefonu.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení