Menu

Skimming v bance a 100 000 dolarů pro podvodníky

17.06.2015 12:18 | Karel Kovar + Přidat komentář
Skimming v bance a 100 000 dolarů pro podvodníky

Skimming v bance a 100 000 dolarů pro podvodníky | foto: CHIP

Skimming není jen záležitostí divokého východu a právně chaotické České republiky. Nedávno se útok tohoto typu podařil podvodníkům přímo v budově americké banky. 

Pojmem „skimming“ obvykle označujeme kopírování platebních karet pomocí speciálního snímacího zařízení, které pachatelé umísťují přímo na bankomaty peněžních ústavů. Tyto zařízení jsou obvykle propojena s malou kamerkou, díky které podvodníci získají i PIN pro přístup k účtu a s těmito údaji už není problém „vybílit“ účet postižených. Na tento trik lze často narazit u opuštěných bankomatů na méně frekventovaných místech, nemusí to však být pravidlem. To potvrzuje i nedávná aféra týkající se malé banky Lincolnwood, kde se podvodníkům podařilo nainstalovat zařízení na skimming přímo do bankomatu v budově banky. Podle dosavadního šetření se podvodníkům v lednu tohoto roku podařilo zařízení na bankomat nainstalovat v neděli ráno během tří návštěv a odnést v neděli večer. I díky tomu si pracovníci banky ničeho podezřelého nevšimli. Během dubna až května poté podvodníci vybrali z účtů zákazníků více než 100 tisíc dolarů.  Podle vyjádření banky bylo útokem postiženo jen několik klientů a banka jim jejich ztrátu nahradí. Další podrobnosti včetně reportáži společnosti ABC 7 najdete zde: http://abc7chicago.com/news/police-skimming-device-to-steal-$100000-from-bank-atm/730032/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení