Menu

Skoncujte se spamem a malwarem: nejlepší čistič adwaru je připraven pro Windows 11

29.11.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skoncujte se spamem a malwarem: nejlepší čistič adwaru je připraven pro Windows 11

Skoncujte se spamem a malwarem: nejlepší čistič adwaru je připraven pro Windows 11 | foto: OpenClipart-Vectors/Pixabay

Adware, a to ať už se jedná o panely nástrojů nebo přesměrovávače prohlížečů, jsou jednou z nejotravnějších věcí na internetu. V případě jeho zavlečení do systému se ho chce každý určitě rychle zbavit, jenže nežádoucí software se snaží všemi možnými způsoby bránit.

Špičkovým nástrojem pro očistu Windows od nechtěného adwaru je už dlouho bezplatný AdwCleaner. Nyní je připraven i pro nasazení ve Windows 11. Pokud trávíte hodně času na internetu, a kdo dnes ne, jste velmi rychle konfrontováni s různými typy rizik. Nemusí se hned jednat o katastrofu v podobě vyděračského trojana, ale otravný adware také dokáže na poměrně dlouho zkazit náladu.

Často se to stane rychleji, než by člověk čekal. Stačí chvilka nepozornosti, a do prohlížeče se instaluje nežádoucí panel nástrojů, nebo si můžete všimnout přesměrování na jinou výchozí stránku. A díky úskočným trikům škodlivého softwaru je jeho odstranění nejen časově náročné, ale také vyčerpávající. Pokud nechcete mít problémy s čištěním ani u odolnějších exemplářů, dobrou volbou je použít AdwCleaner.

Do aktuální verze 8.3.1 vývojáři přidali podporu pro Windows 11, protože ani tento systém není proti nežádoucímu adwaru imunní. Program není potřeba instalovat, jde o přenosný nástroj, který stačí pouze spustit. Novinkou, která se objevila mezi základními opravami, je možnost obnovení Windows installeru.

adwcleaner-logo

AdwCleaner 8.3.1

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj AdwCleaner slibuje odstranění nežádoucího adwaru, nástrojových panelů v prohlížečích a jiného škodlivého softwaru.

www.malwarebytes.com/adwcleaner/

 

AdwCleaner 8: jaké nové funkce obsahuje

adwcleaner1

AdwCleaner: praktický nástroj pro odstranění nežádoucího adwaru z počítače. | Zdroj: Malwarebytes/AdwCleaner

Po celkové revizi nabízí program od verze 8 několik nových funkcí. Staré systémy Windows XP a Vista už nejsou podporovány. Postup u prohlížečů je opět konzistentní: poté, co nejnovější verze nějakou dobu podporovala pouze Chrome, je nyní opět přidána i podpora Firefoxu.

Po úspěšné instalaci programu můžete spustit detekci výskytu škodlivého softwaru kliknutím na "Scan now". Pro ukončení prohledání systému si můžete v zobrazeném protokolu prohlédnout míru znečištění vašeho počítače. Pokud je analýza vašeho systému pozitivní, kliknutím myší lze nepříjemné parazity přesunout do karantény. Pokud je doporučen, provede se restart. Pak by měl být počítač starých problémů zbaven.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení