Menu

Skutečný megazoom

11.07.2018 10:16 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Skutečný megazoom

Skutečný megazoom | foto: CHIP

Kompakt Nikon COOLPIX P1000 se jako jediný na světě může pochlubit objektivem se 125X zoomem. Uživatelé s ním tak mohou zachytit vše, co bylo až doteď mimo dosah, divokými zvířaty počínaje, přes vysoko letící letadla až po měsíční krajinu.

125násobné optické přiblížení nabízí největší rozsah ohniskových vzdáleností na světě – 24–3 000 mm. A 250násobné přiblížení Dynamic Fine Zoom digitálně prodlužuje horní limit přiblížení na 6000 mm. To je dostatečně výkonné přiblížení i například k zachycení kráterů na povrchu Měsíce, takže fotoaparát nahradí i dalekohled. Snímač fotoaparátu má rozlišení 16 megapixelů.

p1000-bk-front34r-lo-t-1-nahled

Objektiv NIKKOR má světelnost f/2,8 a podle výrobce minimalizuje zkreslení a lze s ním dosáhnout ostrých snímků i při fotografování s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi. Podpora formátu RAW umožňuje fotografům ukládat a exportovat nekomprimované snímky do programů na další zpracování nebo úpravy fotografií. A milovníci videa mohou nahrávat videosekvence v rozlišení až 4K/UHD s využitím přiblížení teleobjektivu. Při použití rozlišení 4K/UHD je frekvence snímků 30 fps a při použití Full HD rozlišení až 60p. Při nahrávání se zaznamená stereofonní zvuk.

Na zadní straně fotoaparátu je LCD displej s úhlopříčkou 3,2 palce a rozlišením 921 000 pixelů, který lze natočit téměř všemi směry. Rozměrný grip a boční ovladač zoomu usnadňují manipulaci. Fotoaparát lze propojit se smartphonem a pomocí aplikace SnapBridge lze už během fotografování synchronizovat snímky s chytrým zařízením. SnapBridge také umožňuje použít chytré zařízení k dálkovému ovládání snímání. Cena fotoaparátu je 26 990 Kč a prodávat se začne v září.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení