Menu

SkyDrive se mění na OneDrive

19.02.2014 09:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
SkyDrive se mění na OneDrive

SkyDrive se mění na OneDrive | foto: CHIP

Microsoft dnes oznámil celosvětovou dostupnost služby OneDrive, zdarma dostupného osobního cloudového úložiště.

OneDrive (dříve známý pod názvem SkyDrive) poskytuje uživatelům prostor pro ukládání a sdílení fotografií, videí či dokumentů, které mají neustále k dispozici prostřednictvím různých zařízení. Nový OneDrive přináší celou řadu nových funkcí, včetně vylepšeného sdílení videí či aktualizované aplikace pro systémy Windows Phone, iOS či Android a také pro herní konzole Xbox.

onedrive-nahled

Podle nedávné studie Harris Poll vytvořené pro společnost Microsoft, má celkem 77 % uživatelů, kteří běžně využívají cloudové technologie, svá data a obsah uložený na zařízeních, jež nejsou zálohovaná. Celých 69 % by pak raději přišlo o zařízení samoChiptné, než o data, jež na něm mají uložená. Díky úložišti OneDrive již nemusí uživatelé nad tímto ne zrovna příjemným scénářem uvažovat. OneDrive jim nabízí 7 GB prostoru zdarma – což si lze představit třeba jako místo pro více než 7 000 fotografií – kde jsou jejich fotografie, videa či dokumenty vždy v bezpečí a přístupné doslova kdykoliv.

„Vezmete-li do ruky telefon, tablet či jakékoli jiné zařízení, chcete mít své oblíbené fotografie a důležité dokumenty na dosah ruky a ne je někde složitě hledat,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows ve společnosti Microsoft. „A to je přesně to, co vám OneDrive zajistí. Díky propojení se všemi našimi nejnovějšími zařízeními a službami – od Xboxu přes Windows Phone, Windows 8.1 až po Office – a díky snadné dostupnosti přes web a na ostatních platformách, včetně iOS a Android, jsou nyní vaše fotografie, videa a soubory uloženy v bezpečí a dostupné vždy, kdy je zrovna potřebujete.“

Mezi hlavní novinky, které nový OneDrive přináší, patří:

  • Automatické zálohování fotek z fotoaparátu telefonu se systémem Android – tato funkce umožňuje uživatelům jednoduše dostat jejich fotografie z telefonu s Androidem na jakékoliv jiné zařízení.
  • Možnost pracovat na dokumentech Word, Excel, PowerPoint, které jsou vždy dostupné na OneDrivu, se svými přáteli, rodinou či kolegy, a to včetně možnosti spoluvytváření dokumentů v reálném čase.
  • Přizpůsobení kvality přehrávaného videa z úložiště OneDrive podle rychlosti připojení – tato funkce umožňuje videa uchovávat, dívat se na ně či je sdílet tak pohodlně, jako jsme na to zvyklí u fotografií.

Prvních 7 GB prostoru, což zhruba odpovídá prostoru pro více než 7 000 fotografií, získávají uživatelé služby OneDrive zdarma. Další prostor o velikosti 50, 100 či 200 GB si je možné přikoupit. Aktuální uživatelé služby SkyDrive mohou i nadále využívat své přihlašovací údaje pro přístup k jejich souborům ve službě OneDrive. Uživatelé nyní navíc mohou získat dodatečných až 5 GB prostoru zdarma za doporučení služby OneDrive svým přátelům – za každého přítele, který pozvání akceptuje, získá uživatel trvalý přírůstek 500 MB prostoru. Uživatelé mohou také získat další 3 GB volného prostoru za užívání funkce zálohování fotek z fotoaparátu telefonu. Více informací najdete na http://blog.onedrive.com/.

Zdroj: TZ Microsoft.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení