Menu

Smartphone Lenovo s technologií Tango

15.07.2016 16:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Smartphone Lenovo s technologií Tango

Smartphone Lenovo s technologií Tango | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila na veletrhu TechWorld Phab 2 Pro první smartphone s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Model Phab 2 Plus s má zase duální zadní fotoaparát.

 Smartphone Lenovo Phab 2 Pro vybaven technologií Tango, kterou tvoří sada senzorů a software od společnosti Google, snímající a mapující okolí. Díky této výbavě se může smartphone použít pro rozšířenou realitu. Zařízení přesně ví, v jakém prostoru se nachází, a zvládne se v něm orientovat. Zároveň dokáže zasadit virtuální objekty do reálného světa, což ocení nejen herní nadšenci, ale třeba i lidé, kteří často nakupují online.

Technologie Tango mapuje také vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“. Majitelé Phab 2 Pro se tak například budou snadněji orientovat v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. S aplikací GuidiGO se pak návštěvy muzeí nebo galerií stanou zábavnější. Stačí si předem vybrat exponáty, které si chce uživatel prohlédnout, a Phab 2 Pro sám vyhledá tu nejlepší trasu k cíli.

Své využití najde tento smartphone také při pořizování nové výbavy do bytu. Stačí si vybrat v e-shopu nábytek, který pak Phab 2 Pro umístí do obrazu reálného pokoje. Uživatel tak zjistí, zda se vyhlédnutá postel nebo komoda do daného prostoru hodí rozměrově i barevně.

Technologie Tango má tři hlavní prvky: sledování pohybu, prostorové vnímání a okamžité měření reálných prostor. Při sledování pohybu vidí „oko“ smartphonu Phab 2 Pro svou polohu ve 3D zobrazení, zatímco měření reálných prostor upřesňuje přístroji jeho umístění. Prostorové vnímání pak umožňuje analyzovat tvar okolního světa pomocí detekce překážek kolem zařízení.

Phab 2 Pro je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 652, je vybaven LTE (4G) připojením, technologií Dolby Audio Capture 5.1 s certifikací Dolby Atmos,  16Mpx fotoaparátem a 6,4palcovým displejem s QHD rozlišením (2560 x 1440).

 lenovo-phab-2-pro-detail-nahled

Smartphone Phab 2 Plus

Smartphone Phab 2 Plus přináší uživatelům dva zadní 13Mpx fotoaparáty se světelností čočky f2.0 a rychlým ostřením. Dále nabídne také profesionální obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, kterým jsou vybaveny fotoaparáty Leica. Software fotoaparátu nabízí i manuální režim, stejně jako rozšířenou realitu a další speciální efekty.

chny smartphony z produktové řady Phab 2 budou celosvětově dostupné od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení