Menu

Smartphone pro mládež

13.09.2018 10:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Smartphone pro mládež

Smartphone pro mládež | foto: CHIP

Asus ZenFone Live L1 je cenově dostupný smartphone s 5,5“ FullView displejem a poměrem stran 18:9. Nástupce modelu ZenFone Live nabízí mimo jiné výkonnější procesor i baterii, 13Mpx zadní fotoaparát, podporuje dvě SIM karty a disponuje samostatným slotem pro paměťové karty. Stojí 2990 Kč.

Oproti svému předchůdci dostal nový ZenFone Live L1 k dispozici výkonnější čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425, s grafickým procesorem Adreno 308 jehož jádra jsou taktována na 1,4 GHz. Procesor má k dispozici 2 GB operační paměti a na smartphonu běží operačním systémem Android 8 Oreo s rozhraním ASUS ZenUI 5. Interní 16GB úložiště lze pomocí microSD karty rozšířit až o 2 TB.

Zatímco loňský model nabízel standardní 5“ displej, nový ZenFone Live L1 už disponuje ve stejně kompaktním těle 5,5“ FullView displejem s poměrem stran 18:9 a HD+ rozlišením. Výhodou je zachování nízké hmotnosti. Poměr obrazovky k tělu činí zásluhou zúžených rámečků solidních 82 %. Displej navíc nabízí i dostatek jasu (od 400 cd/m2) či podporu při práci v rukavicích.

 

Odemykání telefonu tváří

Hlavní fotoaparát je vybaven 13Mpx snímačem a pětičlenným objektivem se širokou clonou, světelností f/2.0 a automatickým ostřením pomocí fázové detekce (PDAF). Nechybí ani režimy Auto a Pro, takže lze ostře zachytit i rychle se pohybující objekty. Přední kamera nabízí 5Mpx snímač a využívá řadu pomocných režimů a filtrů. Oběma fotoaparátům nechybí LED blesk pro focení ve špatných světelných podmínkách.

ZenFone Live L1 disponuje technologií rozpoznání tváře (Face Unlock), která umožní přístup k obsahu telefonu pouze jeho majiteli a ochrání tak osobní data a dokumenty. Baterie o kapacitě 3000mAh zvládne celodenní provoz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení