Menu

Smartphone reaguje na pohlazení

08.05.2015 06:40 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Smartphone reaguje na pohlazení

Smartphone reaguje na pohlazení | foto: CHIP

Nový supersmartphone Nubia Z9 má zahnutý displej se senzory pro ovládání základních funkcí.

Na trendu zahnutých displejů chce vydělávat nejen Samsung a LG, ale rovněž i další výrobci. Zahnuté okraje displeje proto má nová vlajková loď čínského výrobce ZTE, nazvaná Nubia Z9. Zahnutí okrajů displeje, který tak kolem sebe nemá po stranách téměř žádný rámeček, není nijak výrazné, přesto nemá jen estetický, ale i praktický význam. V okrajích jsou totiž umístěny senzory dotyku, rozšiřující možnosti ovládání smartphonu gesty.

Například dotyk čtyř prstů na okrajích telefonu spustí fotoaparát a dalšími dotyky lze rovnou fotografovat. Dotykem třemi prsty lze pořídit snímek obrazovky a přejetím prstu po hraně lze měnit úroveň jasu displeje.

Zajímavá je i další výbava smartphonu ZTE Nubia Z9, zahrnující hlavní 16Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, přední 8Mpx selfie kameru a především výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 810 a 3 GB operační paměti. Kromě základní verze s 32GB úložištěm budou existovat i vylepšené edice smartphonu s 64GB úložištěm, 4GB operační paměti a senzorem otisku prstů.

nubia

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení