Menu

Snapdragon 810: Superprocesor má údajně problémy s teplem

06.12.2014 10:00 | Josef Mika + Přidat komentář
Snapdragon 810: Superprocesor má údajně problémy s teplem

Snapdragon 810: Superprocesor má údajně problémy s teplem | foto: CHIP

Snapdragon 810 by měl být v roce 2015 instalován v mnoha špičkových smartphonech. Údajně ale připravovaný CPU trpí problémy s nadměrným zahříváním, které by mohly ovlivnit uvedení mnoha zařízení na trh.

Podle zprávy z webových stránek businesskorea.co.kr trpí CPU problémy s nadměrným zahříváním, které by mohly zpozdit předpokládané uvedení některých zařízení na trh. Přitom se jedná o technické problémy, které kromě přehřívání mají za následek také výrazné snížení pracovní rychlosti CPU. Chyby se údajně objevují od určitého napětí.

Mezitím se objevily nové informace o pracovní frekvenci Snapdragonu 810. Podle nich se připravovaný CPU objeví se čtyřmi jádry Cortex-A57 s taktovací frekvencí až 2 GHz nebo čtyřmi jádry A53 taktovaný až na 1,6 GHz.

Problémy Snapdragonu 810 budou mít vliv i na Galaxy S6 a Xperii Z4

Technickými problémy připravovaného CPU by mohly být zasaženy plánované špičkové modely mnoha výrobců včetně Samsungu Galaxy S6 a Sony Xperia Z4. Také v LG G4 by měl být nainstalován Snapdragon 810. Vzhledem k tomu, že se korejský web odvolává na nejmenovaný zdroj, je těžké ověřit pravost těchto informací. Oficiální informace přímo od společnosti Qualcomm dosud žádné nejsou.

snapdragon-nahled

Snapdragon 810: Ovlivní jeho problémy start nových smartphonů?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení